FM2022 maç motoru kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

wishnax

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16gb 3200mhz cl22
Ekran kartı
Rtx3050
İşlemci
i5 10300h
Öncelikle merhabalar, FM2022'yi önce Game Pass'ten alıp denedim bu sorun çözüme ulaşmadı. Ardından kutulu versiyonunu satın alıp Steam üzerinden etkinleştirdim denedim halen çözemedim. Sistem konfigürasyonlarım (RTX3050-i510300H) bu oyunun gereksinimlerini fazlasıyla karşılamasına rağmen çok basit ve aşırı derecede saçma bir hatayla karşılaşıyorum. Oyunu açıp maç motoruna girdiğimde, yani maçı animasyon şeklinde izlediğimde sanki anlık FPS düşüşleri yaşıyormuşum gibi bir kasma ve freezing sorunu yaşıyorum, birçok şey denedim ve birçok şey araştırdım, kendimde bulduğum ve başarılıda olduğum yöntemler oldu. 144Hz monitörümü 60 yapıp oyuna girdiğimde oyun 60'a kilitliyor ve kasma sorunları tümden ortadan kalkıyor fakat bu sefer de görüntü bozuluyor. Bir diğer denediğim yöntem oyunu pencereli modda başlatmak. Bu şekilde yaptığımda da sorun çözülüyor fakat oyun zevkini ciddi şekilde baltaladığından bu şekilde devam etmekte istemiyorum. Monitör 144Hz iken FM'yi 60'a kilitlemek gibi bir şeyi yapabilsem büyük ihtimalle yaşadığım tüm sorun çözülecek fakat bunu da yapabileceğim herhangi bir yolu bulamadım. Bu sorunu yaşayıp çözen varsa yardımcı olabilir mi?

Öncelikle merhaba, FM2022'yi önce Game Pass'ten alıp denedim bu sorun çözüme ulaşmadı. Ardından kutulu versiyonunu satın alıp Steam üzerinden etkinleştirdim denedim halen çözemedim. Sistem konfigürasyonlarım (RTX3050-i510300H) bu oyunun gereksinimlerini fazlasıyla karşılamasına rağmen çok basit ve aşırı derecede saçma bir hatayla karşılaşıyorum. Oyunu açıp maç motoruna girdiğimde, yani maçı animasyon şeklinde izlediğimde sanki anlık FPS düşüşleri yaşıyormuşum gibi bir kasma ve freezing sorunu yaşıyorum, birçok şey denedim ve birçok şey araştırdım, kendimde bulduğum ve başarılıda olduğum yöntemler oldu. 144Hz monitörümü 60 yapıp oyuna girdiğimde oyun 60'a kilitliyor ve kasma sorunları tümden ortadan kalkıyor fakat bu sefer de görüntü bozuluyor. Bir diğer denediğim yöntem oyunu pencereli modda başlatmak. Bu şekilde yaptığımda da sorun çözülüyor fakat oyun zevkini ciddi şekilde baltaladığından bu şekilde devam etmekte istemiyorum. Monitör 144Hz iken FM'yi 60'a kilitlemek gibi bir şeyi yapabilsem büyük ihtimalle yaşadığım tüm sorun çözülecek fakat bunu da yapabileceğim herhangi bir yolu bulamadım. Bu sorunu yaşayıp çözen varsa yardımcı olabilir mi?

Sorunu çözdün mü?

Geri
Yukarı