Fonksiyon yapamıyorum

BirForumcuKişi

Hectopat
Yer
BODRUM
Merhaba 10.sınıfım fonksiyon sorularını yapamıyorum. Rehber matematiğin konu anlatımlarını defalarca kez izledim olmuyor. Ne yapmalıyım? sınavlara az kaldı ve hiçbir şey yapamıyorum.

Dostum şu an da aynı konuları işliyoruz bende az çok anlayabiliyorum. Yani pek farkımız yok ama temel Matematik eksiklerin varsa kapatmanı öneriririm. Ve bence ezbere dayalı olmadan fonksiyonların mantığını kavramaya çalış bu şekilde ileride de sana yardımcı olacaktır. Başarılar.

Dostum şu an da aynı konuları işliyoruz bende az çok anlayabiliyorum. Yani pek farkımız yok ama temel matematik eksiklerin varsa kapatmanı öneriririm. Ve bence ezbere dayalı olmadan fonksiyonların mantığını kavramaya çalış bu şekilde ileride de sana yardımcı olacaktır. Başarılar.

Bende mantığımı anlıyorum ama soru çözmeye gelince yapamıyorum zaten okuldan yorgun geliyorum çok vakit ayıramıyorum ne yapabilirim acaba.

Hocam tek kanala bağlı kalmayın. "Matematiğin Güler Yüzü" kanalını deneyin. Başka kanallar deneyin. Fonksiyon konusu AYT konularının çoook büyük bir kısmını kapsıyor o yüzden çok iyi öğrenin.

Bende mantığımı anlıyorum ama soru çözmeye gelince yapamıyorum zaten okuldan yorgun geliyorum çok vakit ayıramıyorum ne yapabilirim acaba.

Konu anlatimlarini bitirdiysen soru çözümlerini izle ve izlerken o tarz soruları çöz. Konuyu anlamak önmeli fakat o konunun sorularinin nasıl cözüldüğünü öğrenmek daha önemli diye düsünüyorum.

Merhaba 10.sınıfım fonksiyon sorularını yapamıyorum. Rehber matematiğin konu anlatımlarını defalarca kez izledim olmuyor. Ne yapmalıyım? sınavlara az kaldı ve hiçbir şey yapamıyorum.
Matematik konu anlatımı dinleyerek yapılmaz. Bol bol soru çözmeniz lazım. 10. sınıfta fonksiyonlar en sevdiğim ve en iyi yapabildiğim konuydu. Rehber Matematik gayet iyi bir kaynak siz soru çözmeye çalışın.

Ya arkadaş yeter cidden. Bizim matamatikçi 1.sözlüsünü sınav yaparak alıyor 10 soru soracak 3 tanesi kombinasyon, 7 tanesi fonksiyon. Fonksiyon hakkında gram bilgim yok. Fonksiyonda grafikler falan var o bir tık iyi ondan sonrasıda iyi. Şu an birim fonksiyondayım çalışıyorum ve birine 0 birine 1 vermiş ne yapıyor kendi kafasına göre anlamış değilim (10.sınıfım)

Yeni konular

Geri
Yukarı