Football Manager kaleci saçmalıgı

Adem_Can

Decapat
Daha fazla  
Bu oyunun bagımlısı olarak diyorum ki yapay zekası çok saçma ve aşırı mantıksız. Rakip kalecileri özellikleri kötü olsa bile her zaman panter olurken ortalama her maç 7, 5-8, 5 arası reytingi oluyor, benim kalecim her seferinde ilk şutta gol yiyor. Yani bu oyunu zorlaştırmakmı yoksa saçma bir yapay zekasımı var anlamadım herkestemi böyle bir sorun var?

Oyuncunun büyük maçları sevip sevmemesi CA ve PA özellikleri ve maçta yeteneğinin ne kadarını kaç maçta gösterebildiği yetenekleri mevcut kalecini değiştirmeyi deneyebilirsin. Her kaleci öyle değil. İyi para verip kaleci alırsan her topu yemiyor ve taktikle de alakalı biraz kalecinin oyun anlayışına uygun rol vermeyi deneyebilirsin.
FG-PiiuXsAQlxSl.jpg

Ben Galatasaray kariyerlerinde Muslera'yı kenara alıp Okan Kocuk ile devam ettiğimde daha az gol yiyorum. Gerçekten böyle bir saçmalık var. Özellikle Fm 21'de çok fazlaydı. Fm 22'yi pek oynama fırsatım olmadı.

Oyuncunun büyük maçları sevip sevmemesi CA ve PA özellikleri ve maçta yeteneğinin ne kadarını kaç maçta gösterebildiği yetenekleri mevcut kalecini değiştirmeyi deneyebilirsin. Her kaleci öyle değil. İyi para verip kaleci alırsan her topu yemiyor ve taktikle de alakalı biraz kalecinin oyun anlayışına uygun rol vermeyi deneyebilirsin.

Yani Bayern Münih kalecisi Manuel Neuer bildigim kadarıyla oyunda çok iyi bir kaleci ama her seferinde ilk şutu direk içeri alıyor.

Yani Bayern Münih kalecisi Manuel Neuer bildigim kadarıyla oyunda çok iyi bir kaleci ama her seferinde ilk şutu direk içeri alıyor.
Hiç öyle bir şeyle karşılaşmamıştım. Belki başka taktikler deneyebilirsin. Ben kalemde Altay Bayındır varken Fenerbahçe ile ilk ve ikinci sezonumda namağlup şampiyon olmuştum. Çoğu maç gol yemiyordum en fazla bir maçta 2 gol yemişti. (FM21)
FM22 için diyorsan pek oynama fırsatım olmadı. 18 saat mi ne oynamışım kalecilerim hiç bu kadar kötü olmamıştı.

Oyun bazen çok ilginç senaryolar yaratıyor.
Sezonun ilk yarısında mağlubiyet almadım. 2.devre başladı 10 maç üst üste kazanamadım. Yapay zeka taktiği çözdü desek tamam taktiğimi de değiştirdim ama defansif oynarken ligin alt sıra takımlarından 4 tane falan yedim. Sebebi ne bilmiyorum ama her neyse saçmalığın daniskası.

FM22 büyük güncelleme ile kafayı yedi. Üçüncü yılımda Atalanta ile 106 puanla şampiyon oldum. Takımdaki forvetler Sesko ve Lucca. Ertesi yıla geçmeden güncelleme geldi. O yıl takım Fenerbahçe'ye döndü. Yenebilecek en saçma golleri yediğim gibi kaleye gelen ilk ve tek şutlar hep gol oldu. xG oranım maç başına ortalama 2-3 arası gezerken gol atamaz oldum. Rakiplerin xG oranı 1'i bile geçmiyorken saçma sapan goller yedim. O yıl monitörü kırmama çok az kalmıştı.

FM22 büyük güncelleme ile kafayı yedi. Üçüncü yılımda atalanta ile 106 puanla şampiyon oldum. Takımdaki forvetler sesko ve lucca. Ertesi yıla geçmeden güncelleme geldi. O yıl takım Fenerbahçe'ye döndü. Yenebilecek en saçma golleri yediğim gibi kaleye gelen ilk ve tek şutlar hep gol oldu. XG oranım maç başına ortalama 2-3 arası gezerken gol atamaz oldum. Rakiplerin XG oranı 1'i bile geçmiyorken saçma sapan goller yedim. O yıl monitörü kırmama çok az kalmıştı.

Hah bak sendeki bu olay benim başıma gelen şey XG tavan yapıyor bende rakip 0 bilmem kaçlarda geziyor ama hep gol atan onlar oluyor ama bırakamıyorda insan çok degişik oyun.

Yeni konular

Geri
Yukarı