Format atamıyorum

Düzgün Ateş

Hectopat
Daha fazla  
Format hakkında pek bilgim yok !!
Merhaba arkadaşlar sorun şu Windows 7den 10a geçmeye karar verdim ve silinmesini istediğim dosyaları D'ye aktarırken bilgisayar donup durdu ve sonrasında ekran gitti ve gelmiyor . Bende dosyalardan vaz geçtim ve direkt Windows 10 kurmaya karar verdim . Flashım da Windows 10 kurulum dosyası yoktu bende ( Windows 10 Disk Görüntüsünü (ISO Dosyası) İndir ) bu linkten telefonuma indirdikten sonra otg kablosu ile flashıma aktardım ( rufus ile yazmak zorunlu mu bilmiyorum ) . Resim 1 de ki gibi sıraladıktan sonra F10'a basıp kaydetip çıkıyorum sonrasında hiç bir bildirim gelmiyor ve Windows 7'yi başlatmayı ya da onarımı başlatma seçenekleri sunuyor . Hardiskten kaynaklı bir sorun olabilir mi bilmiyorum . Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler . Bu arada Sony Vaio .
IMG_20200401_162811.jpg

Format hakkında pek bilgim yok !!
Merhaba arkadaşlar sorun şu Windows 7den 10a geçmeye karar verdim ve silinmesini istediğim dosyaları D'ye aktarırken bilgisayar donup durdu ve sonrasında ekran gitti ve gelmiyor . Bende dosyalardan vaz geçtim ve direkt Windows 10 kurmaya karar verdim . Flashım da Windows 10 kurulum dosyası yoktu bende ( Windows 10 Disk Görüntüsünü (ISO Dosyası) İndir ) bu linkten telefonuma indirdikten sonra otg kablosu ile flashıma aktardım ( rufus ile yazmak zorunlu mu bilmiyorum ) . Resim 1 de ki gibi sıraladıktan sonra F10'a basıp kaydetip çıkıyorum sonrasında hiç bir bildirim gelmiyor ve Windows 7'yi başlatmayı ya da onarımı başlatma seçenekleri sunuyor . Hardiskten kaynaklı bir sorun olabilir mi bilmiyorum . Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler . Bu arada Sony Vaio .
IMG_20200401_162811.jpg
F8e basıp gelişmiş önyükleme seçeneklerinde girebiliyorum . Bios version R0190Z9 .

Son düzenleme:
Dosyaları aktarıp kullanamazsınız. Rufus ve benzeri programlarla bootable bir USB hazırlamanız gerekli ama HDD konusunda ne tür bir problem var bilmiyorum format ile deneyerek sağlıklı olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Evet öyle.
Hafif ve hızlı kurulum için Xubuntu kurabilirsin.

Xubuntu kurduktan sonra WoeUSB ile Win10 imajını diske yazdırabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bunu buldum bi bak istersen .

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı