Format atarken B550-F sistem kapandı ve açılmıyor

Herrscher

Picopat
Daha fazla  
PC'yi yeni topladım ve Windows 10 kurmak için USB uzerinden kurulum yaptım. Ancak M.2 SSD kıllanıyorum. Sadece en başta Windows'u kuramıyordum fakat sonradan araştırdım ve kurmayı başardım. Windows'u kur dedikden 2 dakika sonra PC kapandı ve açılmadı, hâla da açamıyorum. Anakartım B550-F ve ışığı yanıyor, ekran kartımın beyaz ışığı yanıyor ancak PC açılmıyor, fanlar dönmüyor. Hiçbir belirtisi yok yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
PC'yi yeni topladım ve Windows 10 kurmak için USB uzerinden kurulum yaptım. Ancak M.2 SSD kıllanıyorum. Sadece en başta Windows'u kuramıyordum fakat sonradan araştırdım ve kurmayı başardım. Windows'u kur dedikden 2 dakika sonra PC kapandı ve açılmadı, hâla da açamıyorum. Anakartım B550-F ve ışığı yanıyor, ekran kartımın beyaz ışığı yanıyor ancak PC açılmıyor, fanlar dönmüyor. Hiçbir belirtisi yok yani.
Ekran kartının güç kablosunu kontrol et. Ekran kartına güç gitmiyor gevşek takmışsın 6 pin kabloyu.

Artı -1 Eksi
8+8 pinli kullanıyorum ama birşey diyeceğim elimdeki kabloda psu dan 8 pin çıkıyor ekran kartına 8+8 olarak beriyor. Acaba kablo besleyemediği için mi oldu

8+8 pinli kullanıyorum ama birşey diyeceğim elimdeki kabloda psu dan 8 pin çıkıyor ekran kartına 8+8 olarak beriyor. Acaba kablo besleyemediği için mi oldu
8 pin çıkıyorsa, iki adet 8 pin kablosu takman gerekir, bundan tam emin değilim ama kabloları montajladığın yerde beyaz ışık söz konusu ise bu ekran kartına yeterince güç vermediğin anlamına gelir. Bir 8 pinlik kablon daha varsa onu da takıp dener misin ?

Ekran kartımda iki adet beyaz ışık yanıyor. Öncelikle şöyle anlatayım dün format yarıda kesildi ve başlat tuşuna bastığımda bilgisayarda hiç tepki yok. Sorunum aslında bu. Bilgisayar özellikleri şöyle :
asus rog strix rx 5700 xt
Asus rog strix b550 f gaming wifi
32 gb ram
1.5tb m2 ssd
Corsair rm750 80+ gold
Msi coreliquid 240rh modeli sıvı soğutucu
Debug led nerede göremiyorum şuanda anakartımda

Son düzenleme:
Hayır hiç bir şey yanmıyor ekran kartının fişinide değiştirdim
Şuanda asus un logosu anakartımda yanıyor ve ekran kartında 2 adet beyaz ışık yanıyor. Başlat tuşuna bastığımda hiçbir tepki göstermiyor bilgisayar POWER SW RESET SW hepsi doğru takılı

Hayır hiç bir şey yanmıyor ekran kartının fişinide değiştirdim
Şuanda asus un logosu anakartımda yanıyor ve ekran kartında 2 adet beyaz ışık yanıyor. Başlat tuşuna bastığımda hiçbir tepki göstermiyor bilgisayar POWER SW RESET SW hepsi doğru takılı
Ekran kartındaki ışık böyle bir şey mi ?

Dosya Ekleri

• 1592822683421..jpg
    1592822683421..jpg
    100,7 KB · Görüntüleme: 30

Yeni konular

Geri
Yukarı