Çözüldü Format atarken "BIOS/Legacy Boot of UEFI-Only Media" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Duhan Chester

Decapat
Daha fazla  
Technopat videosu izleyerek format atmaya çalışıyordum fakat Boot menüden flash belleğimi seçip enter dedikten sonra bu hatayı alıyorum. Tekrar Enter'a bastığım zaman PC'yi yeniden başlatıyor. Ne yapmam lazım?
BIOS/Legacy Boot of UEFI-Only Media.jpg

Çözüm
BIOS'a girdikten sonra Advanced Options'a girin. Oradan Boot menüsünü altında olması lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bilgisayarınız UEFI ise BIOS'tan UEFI/CSM ya da only UEFI seçeneğini seçin. Eğer UEFI değilse ISO'yu USB'ye yazdırırken BIOS/CSM seçin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınız UEFI ise BIOS'tan UEFI/CSM ya da only UEFI seçeneğini seçin. Eğer UEFI değilse ISO'yu USB'ye yazdırırken BIOS/CSM seçin.

O ayarı bir türlü bulamadım, nerede? Anakartım A320M-R.
Bende bu hatayı alıyordum. ISO yazma programınızda GPT'yi MBR'ye çevirerek tekrar yazdırın.

Ama sistemim UEFI destekliyor, sonradan sorun çıkmaz mı?
MBR/BIOS formatında yazdırırsanız sorun çözülecektir.
Genel olarak MBR olarak yazılması bu sorunu çözmekte.

Sistemim UEFI destekliyor, sorun çıkmaz mı?

BIOS'a girdikten sonra Advanced Options'a girin. Oradan Boot menüsünü altında olması lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı