Çözüldü Format atarken C diski kaç GB olmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Humbel

Hectopat
Makaleler
1
SSD veya HDD modeli
1TB HDD
Hep 280GB yer veriririm, oyun ve uygulamaların tümünü buraya kurarım, D diskinin tamamı boş şekilde durur.
Format öncesi kontrol ettiğimde 282 GB C diskinin 206 GB'si boş olarak görünüyor.
C diskine kaç GB yer vermem doğru olur? En son 316 GB vermiştim her uygulamayı C diskine kurduğum için ancak fazla mı vermişim?

Çözüm
C ye ne kadar vermemi önerirsiniz? 200-250 arası bir şey düşünüyorum ancak tam bir boyuta karar veremedim. Ne önerirsiniz?
Hocam dediğim gibi C diskine çok çok bir şey yüklemiyorsan 150 GB ideal bence. 300GB biraz fazla olmuş gibi.
Sisteme kaç tane uygulama yüklediğine bağlı ben şahsen 130GB veriyorum şu an 80GB boş. 1TB HDD var geri kalanını oyun için D diskine ayırdım. Kişisel kullanımına bağlı.

Windows 10 veya 11 kurulumdan sonra temiz hali ile ~30 GB bir alan kaplıyor. Yükleyeceğiniz uygulamalar ile kaplayacağı alan değişiklik gösterebilir. Bana kalırsa C diskine 100 GB (Maksat rahat çalışsın sistem, eğer gerekirse daha azını verebilirsiniz.) gibi bir alan ayırın, geri kalan için ise D diski gibi bir 2. bölüme ayırın.

Sisteme kaç tane uygulama yüklediğine bağlı ben şahsen 130GB veriyorum şu an 80GB boş. 1TB HDD var geri kalanını oyun için D diskine ayırdım. Kişisel kullanımına bağlı.

300GB vermem sıkıntı olur mu?

Windows 10 veya 11 kurulumdan sonra temiz hali ile ~30 GB bir alan kaplıyor. Yükleyeceğiniz uygulamalar ile kaplayacağı alan değişiklik gösterebilir. Bana kalırsa C diskine 100 GB (maksat rahat çalışsın sistem, eğer gerekirse daha azını verebilirsiniz.) Gibi bir alan ayırın, geri kalan için ise D diski gibi bir 2. bölüme ayırın.

300GB vermem yanlış mı olmuş?

Yeni konular

Geri
Yukarı