Çözüldü Format atarken disk silinmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BerkaySahinn

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar. Bilgisayarımı açtığımda "Windows düzgün yüklenmemiş gibi görünüyor" diye bir hata aldım ve format atılınca düzeleceğini düşündüm. YouTube dan videolar izledim ve disk yükleme yerini fazla anlamadım. D diskinde oyunlarım ve fotoğraflarım olduğu için c ye kurmak istedim. Ama sonuç fotoğrafta:/ bunu nasıl düzelteceğim, yardım ederseniz çok mutlu olurum teşekkürler.
Ek1: en başta bu disklere ek olarak bir tane daha flaş belleğin diski vardı.
Ek2: ben d diskinide silmiş olabilir miyim çünkü toplam alanına 819 GB diyor ama boş alana da 819 GB diyor.

IMG-20200124-WA0003.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
  • Eğer D diskin ikinci disk ise -ki sanırım öyle- oradaki bütün veriyi büyük oranda kurtarabilmen gerek.
  • Windows kurmak için de Disk 0 seçili iken Yeni > Uygula demen yeterli. İleri butonu böylece aktif olmalı.
Eğer olmazsa GPT/MBR farkından olmuyordur. Onu da bu rehberle çözebilirsin:

Bence başka bir sorun da olabilir. Sata kablolarının milimetrik olarak takılı ve hizalı bir şekilde temas etmesi pinlere önemlidir. Bu kabloları sökmeden, eğer kaymışlarsa(ekran kartı ile vs oynarken elimiz değip kaydırabiliyoruz,) düzeltin lütfen. Sabit disk ile ilgili benim yaşadığım bir problemdi bu. Tam milimetrik hizada olmalı ki sistem stabil çalışsın sabit disk olarak. Yoksa tutukluk da yapar, bip sesleri de gelir, format ekranında da takılır vs. Bence bir kontrol edin verilerinizi kurban etmeden önce.

Öncelikle cevap yazan herkese teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için sanırım biraz aceleci davranıp nasıl olsa silinmiş diğerek alttakini de sildim ve sonuç fotoğrafta. Şimdi 150GB C bölümü geri kalanını D bölümü yapmayı düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• IMG20200124190826.jpg
    IMG20200124190826.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 19
Rica ederiz.

Eki Görüntüle 491364

Senin standarltarına göre biraz fazla düz kaçeçtiğim diske yüklersem Windows'u 129GB'lık c diskine yüklemiş olcam dimi ve benim 800GB'lık d diskimde olmuş oluyor dimi
Rica ederiz.

Eki Görüntüle 491364

Senin standartlarına göre biraz fazla düz kaçtı yine ama, idare et işte.

Son 2 tane sorum olacaktı
1: Seçtiğim diske Windows'u yüklersem 129GB'lık c diskine yüklemiş olcam di mi?
2: 800GB yazan yerde benim d diskim mi?

IMG20200124192145.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı