Çözüldü Format atarken disk silinmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BerkaySahinn

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar. Bilgisayarımı açtığımda "Windows düzgün yüklenmemiş gibi görünüyor" diye bir hata aldım ve format atılınca düzeleceğini düşündüm. YouTube dan videolar izledim ve disk yükleme yerini fazla anlamadım. D diskinde oyunlarım ve fotoğraflarım olduğu için c ye kurmak istedim. Ama sonuç fotoğrafta:/ bunu nasıl düzelteceğim, yardım ederseniz çok mutlu olurum teşekkürler.
Ek1: en başta bu disklere ek olarak bir tane daha flaş belleğin diski vardı.
Ek2: ben d diskinide silmiş olabilir miyim çünkü toplam alanına 819 GB diyor ama boş alana da 819 GB diyor.

IMG-20200124-WA0003.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
  • Eğer D diskin ikinci disk ise -ki sanırım öyle- oradaki bütün veriyi büyük oranda kurtarabilmen gerek.
  • Windows kurmak için de Disk 0 seçili iken Yeni > Uygula demen yeterli. İleri butonu böylece aktif olmalı.
Eğer olmazsa GPT/MBR farkından olmuyordur. Onu da bu rehberle çözebilirsin:

Harddiskinizi temizledikten sonra defalarca yazma okuma işlemi yapmadıysanız kurtarabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Harddiskinizi temizledikten sonra defalarca yazma okuma işlemi yapmadıysanız kurtarabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yani bu videodakinleri yaparsam steamdeki oyunlar falan geri gelicek öyle mi ?

Peki ben şimdi Windows'u nasıl yükleceğim yani ileri tuşuna basabilmem için ne yapmam gerekiyor?
Hocam windows kurulum sırasında bu ekrandayken;
7b7af161-d245-41c5-bf19-ed00dbfd38e9

Shift + 10 ile komut ekranına geçiş yap

diskpart3.png

diskpart yazıp enter'a bas
list disk yazıp enter'a basarak sistemindeki diskleri görebilirsin tek disk varsa sadece disk 0 görünecektir
sonrasında select disk 0 ile disk 0'ı seçiyoruz
son olarak clean yazıp enter'a basman yeterli.
clean komutu diskin içerisindeki bütün dizinleri temizler eğer varsa alınacak yedeklerin işlemden önce yedek almanı öneririm. komut ekranını kapatıp kuruluma devam edebilirsin.

• Eğer D diskin ikinci disk ise -ki sanırım öyle- oradaki bütün veriyi büyük oranda kurtarabilmen gerek.
  • Windows kurmak için de Disk 0 seçili iken Yeni > Uygula demen yeterli. İleri butonu böylece aktif olmalı.
Eğer olmazsa GPT/MBR farkından olmuyordur. Onu da bu rehberle çözebilirsin:

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı