Format atarken dosyaları koru seçilirse virüs silinir mi?

WishX

Decapat
Daha fazla  
Başlıkta da gördüğünüz gibi bir hile yazılım indirmiştim içinde virüs varmış. 100% CPU kullanıyordu, format at kısmından dosyaları koruyu seçtim ama emin olamadım, virüs silinir mi? Silinmezse tekrar atacağım.

Diyosun ki yani ben hilecinin tekiyim virüs var ama hileninde gitmesini istemediğim için dosyaları koru yapmazsam hile gider mi?

Yeni bir disk açın yedeğinizi atın oraya biçimlendirme ekranında sadece sistem tarafına format atarsınız yedek kalır o diskte temiz Windows kullanabilirsin.

Başlıkta da gördüğünüz gibi bir hile yazılım indirmiştim içinde virüs varmış. 100% CPU kullanıyordu, format at kısmından dosyaları koruyu seçtim ama emin olamadım, virüs silinir mi? Silinmezse tekrar atacağım.
Silinmez. Çünkü hile yazılımları genelde .exe formatında yazılırlar. Ve bu da onu bir dosya yapar.

Yeni bir disk açın yedeğinizi atın oraya biçimlendirme ekranında sadece sistem tarafına format atarsınız yedek kalır o diskte temiz Windows kullanabilirsin.
Ve tebrikler hocam virüs bilgisayarda kaldı.

Silinmez. Çünkü hile yazılımları genelde .exe formatında yazılılırlar. Ve bu da onu bir dosya yapar.

Ve tebrikler hocam virüs bilgisayarda kaldı.

Demek istediğimi anlamadın sanırım. Bilgisayarı yönetten yeni disk açarsın sıfır içi boş oraya yedek atarsın oraya format atmazsın demek istediğim bu. @SSDyiyenHDD

Diskin boş alanından yeni disk açıcaksın daha nasıl açıklayabilirim anlatamadım galiba. Yedeği oraya yedekleyip sisteme atacak formatı.
Hocam virüs dosya kaynaklı bulaşan bir virüs. Virüsün kaynağını temizlemedikten sonra sadece 0'dan Windows kurulumu yapmış olacak hileci kardeşimiz. Sistemi sıfırlaması gerekiyor.

Geri
Yukarı