Çözüldü Format atarken elektrik gittiği için sistem mavi ekranda kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xthealan2

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ram Bellek Boyutu 32GB Ram Tipi DDR4 Bellek Hızı 3200MHZ Ram Soketi 2
Ekran Kartı Modeli GeForce GTX1650 OC 4GB 128Bit
A320M AM4 3200MHZ Ultra M.2 HDMI, DVI, VGA DDR4
İşlemci AMD RYZEN 5 3600 3.60Ghz Turbo 4.20Ghz 35M
Merhaba dün gece format atmıştım bilgisayara fakat elektrik gittiği için format buyuk ihtimalle yarıda kaldı ve düzelmedi. Ve şu an böyle bir hata var. (ekte)

Dosya Ekleri

• 20231202_222707.jpg
    20231202_222707.jpg
    279,1 KB · Görüntüleme: 72
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sabit disklerinizde sorun olma ihtimali zayıf ama elektirik kesintisi nedeni ile windows sistemi yazılımsal olarak zarar görmüş. Mümkünse bu işlerden anlayan bir yakınınız Windows kursun ve sizde her adımını izleyin ve anlamadığınız şeyleri sorun.
Mümkün değilse bilgisayarcıya götürün ve windows kurdurun.
Bilgisayarcıya götürürseniz SSD arızalı olabilir mi gibi şeyler sormayın. Sadece windows kurdurmaya geldim deyin. Arızalı ise zaten o söyleyecektir.
korsan olduğunu diğer forumlardan bakarak anladım hatta onun için konu açtım korsan oldugu belli.

korsan olduğunu diğer forumlardan bakarak anladım hatta onun için konu açtım korsan oldugu belli.
Korsan konusunda muhtemelen haklısınız. Bilgisayarınız üzerinde windows yüklü gelmişse yani Fabrika yüklemişse microsoft müşteri hizmetleri yardımcı olmalı ama sonradan ucuz lisans ile etkinleştirilmişse işler biraz karışabilir.

Nasıl kurulum yapılır öğrenme fırsatı bulursanız kaçırmayın. Çok kolaydır ama bir kere de olsa kururlum yapılırken izler ve bilen birisinden destek alırsanız sağlam olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı