Çözüldü Format Atarken "Reboot and select proper boot device" Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ysfmr

Hectopat
Daha fazla  
Windows kurulumu için bellek hazırladım, daha sonrasında BIOS'tan Boot için belleği seçtim (hatanın orada olduğunu düşünüyorum yanlış aygıtı seçmiş olabilirim) ve kaydet'e basıp BIOS'tan çıktım. Ekran geri geldiğinde "reboot and select proper Boot device or insert Boot media in selected Boot device and press a key" yazısı çıktı. Bellek takılıydı ama yine de bu hatayı almaya devam ettim. Daha sonrasında bilgisayarı kapatıp açma tuşu ile kapatıp açıp BIOS'a girmeyi deneyecektim ama klavyeye güç gitmemeye başladı bu sefer de (klavyenin ışıkları yanmıyor). Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kendim çözdüm. Karşılan olursa bu problemle, BIOS pilini söksün biraz beklesin ve tekrar taksın. Bilgisayar açılacak, ve o ekran gelmeyecektir. Onun yerine farklı bir ekran ve 2 seçenek gelecektir. Kendinize uygun olanını seçersiniz.
Kendim çözdüm. Karşılan olursa bu problemle, BIOS pilini söksün biraz beklesin ve tekrar taksın. Bilgisayar açılacak, ve o ekran gelmeyecektir. Onun yerine farklı bir ekran ve 2 seçenek gelecektir. Kendinize uygun olanını seçersiniz.

Son düzenleme:
Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı