Windows 10 Pro format atarken "Reboot and Select proper Boot device" hatası

@berat3636 tekrar bir sök tak yapıp deneyin. İade şansı var mı?

@berat3636 tekrar bir sök tak yapıp deneyin. İade şansı var mı?

Bunu yılın başında almıştım. Kurmayı denemiştim yine böyle olmuştu. Üşengeçlikten kurmadım beklettim. Şimdi kurmam gerekiyor diğer SSD yavaş kalıyor artık. İade almazlar da garanti olur sanırım. Ama ben 20 gün bilgisayarsız bekleyecek miyim? Nasıl bir sorun olabilir ki M.2 SSD de? Ben anakartı takarken bayağı zorlanmıştım. Biraz da çizmiştim yanlışlıkla. Acaba ondan dolayı mı oluyor?

@berat3636 çizik varsa olabilir.

Başka hangi ayarı değiştirebilirim? Tüm ayarları değiştirip son çare başka M.2 SSD ile deneyeceğim. Ama o kadar kötü bir yerdeyim ki burada bilgisayarla alakası olan yok. Koskoca ilçede 2-3 tane M.2 SSD vardır onlardan biri de bende.

Bu durumda yapacak fazla bir şey yok.

Bu durumda yapacak fazla bir şey yok.

Hocam sanırım sorunu buldum. Normal bir şekilde dosyaları yüklüyor. 10 saniye içinde yeniden başlatılacak diyor. Flash belleği çıkarıyorum. Yeniden başlatıyor ve BIOS'u açıyorum fakat BIOS sıfırlanmış oluyor. Bu neden kaynaklı?

Flash çıkarmaya gerek yok. BIOS sınırlanması ise bitik pil kaynaklı da olabilir.

Flash çıkarmaya gerek yok. BIOS sınırlanması ise bitik pil kaynaklı da olabilir.

Anakartı alalı 1 yıl olmadı. Yine de bugün sıfır pil ile deneyeyim.

Bu şekilde zaten boot olmaz. Format için UEFI bir USB lazım. Bir de zaten UEFI sistemlerde boot Manager olmadan boot olmaz.

Hocam boot Manager çıkmıyor. Sebebi nedir?

Son düzenleme:
Kurulum hatası, disk hatası, BIOS Modu sebebiyle olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı