Çözüldü Format atarken "Windows gerekli dosyaları yükleyemedi" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TennGbRaam

Centipat
Öncellikle merhabalar, format atarken sorunlar yaşadım. Artık benim düzeyimi aştığı için foruma yazmaya karar verdim, belki yardımcı olabilirsiniz. Sorunum şunlar;
Öncelikle bilgisayarımda Windows 7 kuruluydu. Windows 10 yüklemeye karar verdim, internetten Windows 10 Home indirdim ardından Rufus ile flash belleğime yazdırdım, hemen ardından formatlamak istediğim bilgisayarıma taktım. Her şey hoştu, iyi gidiyordu disk seçme bölümüne geldim C-D-System disklerini biçimlendirdim, ardından C diskini seçerek devam ettim. Dosyalar kurulum için hazırlanıyor da %72'de hata verdi, hata şu Windows gerekli dosyaları yükleyemedi. Ardından belki indirdiğim ISO dosyası sorunludur dedim Win 10 Pro yükledim flashıma yazdırdım. Fakat sorun şu ki bilgisayarıma taktığım anda flash belleğim gitti algılamadı. Sonra diğer bilgisayarıma taktım flash belleğimi biçimlendir dedi. Anlamadığım şu hem format atarken hata verdi hem de flash belleğimi sıfırladı flash belleğim çalışmıyor. Napmam gerekiyor? Biraz uzun oldu ama yardımcı olmaya çalışırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlamadığım şu hem format atarken hata verdi hem de flash belleğimi sıfırladı flash belleğim çalışmıyor. N'apmam gerekiyor? Biraz uzun oldu ama yardımcı olmaya çalışırsanız sevinirim.
Flash belleği başka bir bilgisayar varsa diğer bilgisayarda Rufus ile biçimlendirerek yeni ''.iso''yu kendi bilgisayarında tekrar dene.
Ayrıca, ''.iso''yu nereden indirdin? Bilgisayarın Windows 10 için uyumlu mu?

Flash belleği başka bir bilgisayar varsa diğer bilgisayarda Rufus ile biçimlendirerek yeni ".ISO"yu kendi bilgisayarında tekrar dene.
ayrıca, ".ISO"yu nereden indirdin? Bilgisayarın Windows 10 için uyumlu mu?

Elimde 2 bilgisayar var 1 tanesi formatlamak istediğim hata veren diğeri ise ISO dosyasını indirdiğim bilgisayar.
İso dosyası orjinal mi?
Nerden indiriyosun?
Orjinal değil malesef :(

Orjinal değil malesef :(
Orjinal değilse, korsansa destek veremiyoruz. Orjinalini indirin:

Orijinal değilse, korsana destek veremiyoruz. Orijinalini indirin:

Sıkıntı şu ki indirsem bile flash belleğim yok, 2 tane flash belleğimi çöp oldu bir hatadan dolayı anlamadım gitti.

Diğer bilgisayarda flash belleğini biçimlendirirsen belki düzelir dediğimi dener misin lütfen?

Evet, biçimlendirmeyi denedim fakat olmuyor hata şu 1 flashımda takıyorum gözüküyor bilgisayarda hemen gidiyor diğer flashım ise 28.8 GB 28.0 boş daha önce isotousb programı ile yazdırırken hata verdi görev yöneticisinden uygulamayı kapattım sonrasında flashımın içinde Boot EFI sources dosyası kaldı her çıkartıp taktığımda bu dosyalar flashın içinde kalıyor biçimlendirmiyorda.

Evet, biçimlendirmeyi denedim fakat olmuyor hata şu 1 flashımda takıyorum gözüküyor bilgisayarda hemen gidiyor diğer flashım ise 28.8 GB 28.0 boş daha önce isotousb programı ile yazdırırken hata verdi görev yöneticisinden uygulamayı kapattım sonrasında flashımın içinde Boot EFI sources dosyası kaldı her çıkartıp taktığımda bu dosyalar flashın içinde kalıyor biçimlendirmiyorda.
Nasıl, hangi programla biçimlendirmeyi denedin?

image.jpg

Nasıl, hangi programla biçimlendirmeyi denedin?

İsotousb programı ile denedim. Windows'u yazdırmayı öncesinde Rufus yerine o uygulamayı kullandım. Sonrasında o hata verdi. Görev yöneticisinden kapattım ama bu dosyalsr içinde kaldı. Ne Windows'tan biçimlendiriliyor ne de sildiğim halde her çıkarıp taktığımda yeniden dosyalar flashtan silinmemiş oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı