Çözüldü Format atarken "Windows gerekli dosyaları yükleyemedi" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TennGbRaam

Centipat
Öncellikle merhabalar, format atarken sorunlar yaşadım. Artık benim düzeyimi aştığı için foruma yazmaya karar verdim, belki yardımcı olabilirsiniz. Sorunum şunlar;
Öncelikle bilgisayarımda Windows 7 kuruluydu. Windows 10 yüklemeye karar verdim, internetten Windows 10 Home indirdim ardından Rufus ile flash belleğime yazdırdım, hemen ardından formatlamak istediğim bilgisayarıma taktım. Her şey hoştu, iyi gidiyordu disk seçme bölümüne geldim C-D-System disklerini biçimlendirdim, ardından C diskini seçerek devam ettim. Dosyalar kurulum için hazırlanıyor da %72'de hata verdi, hata şu Windows gerekli dosyaları yükleyemedi. Ardından belki indirdiğim ISO dosyası sorunludur dedim Win 10 Pro yükledim flashıma yazdırdım. Fakat sorun şu ki bilgisayarıma taktığım anda flash belleğim gitti algılamadı. Sonra diğer bilgisayarıma taktım flash belleğimi biçimlendir dedi. Anlamadığım şu hem format atarken hata verdi hem de flash belleğimi sıfırladı flash belleğim çalışmıyor. Napmam gerekiyor? Biraz uzun oldu ama yardımcı olmaya çalışırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 635754

İsotousb programı ile denedim Windows'u yazdırmayı öncesinde Rufus yerine o uygulamayı kullandım sonrasında o hata verdi görev yöneticisinden kapattım ama bu dosyalsr içinde kaldı ne Windows'tan biçimlendiriliyor ne de sildiğim halde her çıkarıp taktığımda yeniden dosyalar flashtan silinmemiş oluyor.
Bozuk flash bellekleri rufus ile herhangi bir ''.iso'' dosyasını yüklemeden biçimlendirmeyi dene.

B6D5D762-B1BD-4E7D-9B92-EA697F9BFA19.jpeg

Ş.

Şu anda kurtardım flashı ama bu sefer de getting ready de kaldı fıttırcam ya.

Eki Görüntüle 635784
Ş.

Şu anda kurtardım flashı ama bu sefer de getting ready de kaldı fıttırcam ya.

Command Prompt'ı açın ardından diskpart yazın diskpart yazdıktan sonra disk list yazın ardından select disk yazıp flashınız hangi rakamda ise o rakamı oraya yazın ardından clean yazıp flash belleği diğer bilgisayarınızda biçimlendirmeyi deneyin.

Command Prompt'ı açın ardından diskpart yazın diskpart yazdıktan sonra disk list yazın ardından select disk yazıp flashınız hangi rakamda ise o rakamı oraya yazın ardından clean yazıp flash belleği diğer bilgisayarınızda biçimlendirmeyi deneyin.

1 Flashımı kurtardım bir şekilde onla bilgisayarıma format attım az önce getting ready de kalmıştı fakat şu anda yaptım Windows 10 Pro'yu yüklemiş oldum bilgisayara :) çok şükür. Fakat 1 adet flashım hala biçimlendirilmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı