Format Atarken Yetersiz Pil Uyarısı

philirzac

Centipat
Daha fazla  
Dostlar, biraz eski bir laptopa sahibim. Bataryası ölü. Fişe bağlı çalışıyor. Laptop açayım derken bir baktım press a key diyor. Gene sıfırlamış. Genelde kapanma aşamasında fişini çekince ve fişte fazla durunca yapıyor. Artık alıştım.

Format atmaya çalışıyorum ama şimdi pil seviyesi %20'nin altında diyor. Bataryayı söküp gene denedim yine aynı. Ne yapmalıyım bilen var mı?

IMG_20230808_201111.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar, biraz eski bir laptopa sahibim. Bataryası ölü. Fişe bağlı çalışıyor. Laptop açayım derken bir baktım press a key diyor. Gene sıfırlamış. Genelde kapanma aşamasında fişini çekince ve fişte fazla durunca yapıyor. Artık alıştım.

Format atmaya çalışıyorum ama şimdi pil seviyesi %20'nin altında diyor. Bataryayı söküp gene denedim yine aynı. Ne yapmalıyım bilen var mı?
Siz Windows'u mu formatlayacaksınız yoksa BIOS'u mu?

Sanırım siz bu bilgisayara bir BIOS dosyasını flashlamak amacıyla Easy Flash'ı açmak istemişsiniz ve sistem izin vermemiş.
Çünkü "Pilin kalan kapasitesi %20'den fazla olmalı!" diyor. Bilgisayarı şarj edebilirsiniz.

Eğer "risky" kelimesini klavyede yazarsanız bürün uyarılara rağmen Easy Flash sekmesini açabilirsiniz.

Sabit diski çıkar başka bir PC'ye bağlayıp Windows kur bağla en kolayı böyle olur bence
Katılıyorum. Sadece windows'u diske yükle. Daha sonra kurulumu pil hatadı veren bilgisayarda devam ettir.

Windows kurulu usbyi takıp easy flash seçeneğine basıyorum bu uyarıyı veriyor
Easy Flash BIOS'u flashlamak içindir.
Bilgisayar kapalıyken USB'yi takın ve bilgisayar açılırken art arda ESC tuşuna basın.
Çıkan menüde USB belleğinizi seçin ve Windows kurulumunu yapın.

BIOS updatemi yapacaksın windowsmu kurucan dostum.
Arkadaş Windows'u formatlamak istiyor fakat nasıl yapacağını bilmiyor.

Beyler ben daha önce hep formatı şu şekilde yaptım Windows kurulu usbyi pcye taktım sonra start easy flash seçeneğine basıp orda ne yükleniyordu amacım Windows kurmak şuan sistemde bir Windows da kurulu değil

Beyler ben daha önce hep formatı şu şekilde yaptım Windows kurulu usbyi pcye taktım sonra start easy flash seçeneğine basıp orda ne yükleniyordu amacım Windows kurmak şuan sistemde bir Windows da kurulu değil

Yeni konular

Geri
Yukarı