Format atma hastalığı

MaxDecimus

Centipat
Daha fazla  
Yemin ederim bıktım ama nasıl son vereceğim buna bilmiyorum. Format atarken en ufak bir hatada 10 kez daha format atıyorum. Mükemmel bir şekilde formatlansın arzusu var. Format mükemmel geçse bile sonrası daha çok sıkıntı. Herhangi bir hata alırsam direkt format atasım geliyor. Bazen dizginliyorum kendimi ama bazen olmuyor. 7/24 görev yöneticisine bakıyorum. RAM kullanımı, işlemci hızı nasıl falan... Bir oyunda bir drop girdiği an format gerekli gibi hissediyorum. Nasıl yenebilirim bunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı şey mevcut. haftada en az 1 kere formatlarım ama bu işlem depolama birimlerine çok zararlı ne yapacağım bilmiyorum.

Böyle bir rahatsızlığı ilk defa duyuyorum, gerçekten yorum yapamadım şu an hakkınızda.

Format bilgisayarınızın yazılımsal işleyiş ayarlarını standart versiyonlarına geri alır. Yalnızca sistemsel dosyaları bırakıp, geri kalan kullanıcı dosyalarını kaldırır. Aslında siz kullanım, işlemci hızı ayarlarınızı, formattan sonra kendiniz daha iyi seviyelere getirebilecekken (belkide getiriyorsunuz bilemiyorum.), bu ayarları sıfırlıyor, üstüne bir daha kontrol ettiğiniz için daha düşük sonuç grafikleriyle karşılaşabilirsiniz.

Format her zaman çözüm değildir.

Yemin ederim bıktım ama nasıl son vereceğim buna bilmiyorum. Format atarken en ufak bir hatada 10 kez daha format atıyorum. Mükemmel bir şekilde formatlansın arzusu var. Format mükemmel geçse bile sonrası daha çok sıkıntı. Herhangi bir hata alırsam direkt format atasım geliyor. Bazen dizginliyorum kendimi ama bazen olmuyor. 7/24 görev yöneticisine bakıyorum. RAM kullanımı, işlemci hızı nasıl falan... Bir oyunda bir drop girdiği an format gerekli gibi hissediyorum. Nasıl yenebilirim bunu?

Bu durumu yenebilmek için aşağıdaki adımları uygulamalısın:

1. Kendine zaman ayır: Format atmak için çok fazla zaman harcaman gerekmiyor. Başka aktiviteler yaparak kendini meşgul edebilirsin.
  2. Meditasyon yap: Meditasyon yapmak, stres ve endişeleri azaltmak için çok etkilidir.
  3. Başkalarından yardım al: Eğer kendine yardım edemiyorsan, bir profesyonel danışman, terapist veya psikologla konuşabilirsin.
  4. Olumlu düşünceler: Olumlu düşünceler, kendine olan güveni ve motivasyonunu arttırabilir.
  5. Başka bir iş bul: Eğer işiniz format atmakla ilgili ise, başka bir iş bulmak sana farklı bir motivasyon ve hedef sağlayabilir.
Bu adımlar sana yardım edebilir, ama unutma ki en önemli şey, kendine ve hayatına değer vermendir. Seni mutlu etmek için bir şey bul ve o şeyleri yap.

Bilgisayarı formatla tüm ayarları yap tam oldu dediğin an sistem imajını yedekle, bilgisayarda yavaşlama hissedersen 5 dk da sistem geri yüklenir.

Yeni konular

Geri
Yukarı