Format atmadan işletim sistemini HDD'den SSD'ye taşımak

Narissa23

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar şu anda 1TB'lık bir hard diskim var Windows'um bunun içerisinde kurulu yakın bir zamanda SSD alacağım fakat bilgisayarımı formatlamadan sadece Windows'u SSD'nin içine aktarmak istiyorum. Yani şu anki oyunlarım, dosyalarım vs. hard diskte kalacak fakat Windows SSD'de olacak bunu yapmak mümkün mü? Mümkünse nasıl yapabilirim? Bu arada 1TB'lık hard diskminin 700 GB'lık bir kısmı dolu alacağım SSD 480 GB olacak yani tüm diski kopyalamam mümkün değil maalesef.

SSD ye windowsu kurup dual boot yapabilirsin sadece harddiski seçmezsin SSD den açarsın windowsu ama harddiskte windows dahil herşey kalır.

Ben SSD'ye yeni sistem kurdum HDD'deki yetki korumasını kaldırım Windows'u sildim sorun çıkartmadı sadece açılışta Windows seçmeni istiyor eğer olmayanı seçersen mavi ekran yiyorsun.

Ben SSD'ye yeni sistem kurdum HDD'deki yetki korumasını kaldırım Windows'u sildim sorun çıkartmadı sadece açılışta Windows seçmeni istiyor eğer olmayanı seçersen mavi ekran yiyorsun.

Onu Windows menüsüne msconfig yazıp buradan kullanmadığın diski devre dışı bırakırsan çözersin.

1637780613563.png

Bilgisayardaki dosyalar vs. silinmedi ama değil mi? Sadece Windows Ssde'de onun dışında bir farklılık yok.

Geri
Yukarı