Format atmadan silinen programların kalıntılarından kurtulmak

LutfıPolat

Hectopat
Yer
Kocaeli/İstanbul
FreeDOS almış olduğum Monster marka laptopumu sıfırlamak istiyorum yükleyip sildiğim uygulamaların kalıntılarından kurtulmak istediğim için format atmak istiyorum format attığım zaman tekrar Windows 10 kurmak zorunda mıyım? Ve internet üzerinden almış olduğum lisans key halen geçerli midir?

Hiç format atmadan bu kalıntılardan kolay bir şekilde kurtulabilir miyim tekrar driver ve Win kurmak ile uğrşamayı pek istemiyorum :)

FreeDOS almış olduğum Monster marka laptopumu sıfırlamak istiyorum yükleyip sildiğim uygulamaların kalıntılarından kurtulmak istediğim için format atmak istiyorum format attığım zaman tekrar Windows 10 kurmak zorunda mıyım? Ve internet üzerinden almış olduğum lisans key halen geçerli midir?

Hiç format atmadan bu kalıntılardan kolay bir şekilde kurtulabilir miyim tekrar driver ve Win kurmak ile uğrşamayı pek istemiyorum :)

Hocam af edersiniz dediğinizden hiçbir şey anlamadım.

Windows ayarlarından sıfırlarsanız keyiniz gitmez ve wini kendisi kurar. Kurulduktan sonra bütün programları revo uninstaller ile kaldırmanızı öneririm.

Hocam af edersiniz dediğinizden hiçbir şey anlamadım.

İstediğim şey şu;

Eskiden yükleyip sildiğim program, oyun gibi dosyaların kalıntılarını tamamen silmek istiyorum fakat format ve driverlar ile tekrardan uğraşmamak için başka bir yolu var mıdır tek tek klasörlerden silmek gibi.
CCleaner veya Revo Uninstaller kullanarak Wipe Deep Cleaner yapın. Bu işlem silinen dosyalarin üstüne veri yazıp bir daha kurtarılmasını zorlaştırıyor.
CCleaner ve ona benzer programlara pek sıcak bakmıyorum hocam

İstediğim şey şu;

Eskiden yükleyip sildiğim program, oyun gibi dosyaların kalıntılarını tamamen silmek istiyorum fakat format ve driverlar ile tekrar uğraşmamak için başka bir yolu var mıdır tek tek klasörlerden silmek gibi.

CCleaner ve ona benzer programlara pek sıcak bakmıyorum hocam

O zaman istediğiniz şeyi yapamazsiniz.

Windows ayarlarından sıfırlarsanız keyiniz gitmez ve wini kendisi kurar. Kurulduktan sonra bütün programları revo uninstaller ile kaldırmanızı öneririm.
drivelar ve C diskine yüklü olan her şey sıfırlanır fakat windows silinmez doğrumudu
LLF(Low level format)atarak kalıntılardan kurtulabilirsiniz.
YouTube dan bakacağım hocam teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı