Format atmak için bilgisayarı kullanmak gerekli mi?

Görev yöneticisinde anormal kullanım / tanınmayan program var mı? Kaspersky güncel ise tarama yapın. Yeniden başlatma her şey yüzünden olabilir. Hata var mı diye kontrol etmek için denetim masası>sistem ve güvenlik>güvenlik ve bakım>bakım>güvenilirlik geçmişini görüntüle kısmında hata olup olmadığına bakıp, varsa hatanın ekran görüntüsünü atabilirsiniz. :)

Bence korkacak bir durum yok. Bilgisayar birden (yeniden başlatılıyor ekranı gelmeden) mi kapandı yoksa normal yeniden başlatmışsınız gibi mi? Herhangi bir uyarı verdi mi kapanmadan önce?

Masaüstüne geldim bir anda siyah ekran oldu yeniden başlatıldı.
Bilgisayarın sesini duysanız resmen can çekişiyor☹️

Masaüstüne geldim bir anda siyah ekran oldu yeniden başlatıldı.
Bilgisayarın sesini duysanız resmen can çekişiyor☹️
Benim bilgisayarım da zamanında yapardı, BIOS sürümünüz güncel mi? Görev yöneticisini açıp ekran görüntüsü atabilir misiniz? Zorlanan donanım var mı? Can çekişiyordan kastınız sanırım fanların hızlı dönmesi.

Benim bilgisayarım da zamanında yapardı, BIOS sürümünüz güncel mi? Görev Yöneticisi'ni açıp ekran görüntüsü atabilir misiniz? Zorlanan donanım var mı? Can çekişiyordan kastınız sanırım fanların hızlı dönmesi.

En son 2 ay önce tarma yapmışım ve bayağıdır açmıyorum bilgisayarı büyük ihtimalle güncel değil sesi nasıl tarif etsem dıır gibi bir şey.
Eki Görüntüle 1436060
IMG_20220630_010647.jpg
IMG_20220630_010655.jpg
IMG_20220630_010703.jpg

MalwareBytes kurduğunuz için işlemci %100 kullanılıyor, bağırması normal. :D Tam taramada bir tehdit bulamazsa ben olsam korkmaya devam etmem. Bir güncelleme yaparken yavaşlaması bile muhtemel.

Hocam atacağım da bu disk hala bağırıyor neyse direkt Microsoft'un sitesinden Media creation indirip geçiş yapsam olur mu?

@MertT1029 Acil cevaplarınızı bekliyorum yoksa ben bu kasayı kıracağım.
Evet media creation tool işinizi görür. Sakin olun kırmaya gerek yok. :D Ses fandan mı geliyor hard diskten mi?

Evet Media Creation Tool işinizi görür. Sakin olun kırmaya gerek yok. :D ses fandan mı geliyor hard diskten mi?

Görev yöneticisinde disk kullanılıyor gösteriyor.

Evet Media Creation Tool işinizi görür. Sakin olun kırmaya gerek yok. :D ses fandan mı geliyor hard diskten mi?

Ayrıca mediatoolsdan kursak format atmış oluyoruz değil mi?

Görev yöneticisinde disk kullanılıyor gösteriyor.

Ayrıca mediatoolsdan kursak format atmış oluyoruz değil mi?
Disk hard disk ise okuma yazma yaparken ses yapması normal. Ayrıca eğer USB Flash Belleğe yazdırıp temiz kurulum yapacaksanız evet format atmış oluyorsunuz. İnternette rehberler var bunun hakkında. Eğer bu bilgisayarı yükselt diyecekseniz bunu yapmanıza hiç gerek yok ayarlardan sıfırlama yapın aynı işi görür bence. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı