Format atmak zararlı mı?

@AJFA şu an yanlışlıkla ISO dosyası yerine Media Creation Tool kurmuşum USB'ye. Bir farkı var mı?
O %1'lik performans farkı bile benim için çok önemli.
Şu an ISO dosyası da iniyor. Yani eğer bir performans farkı varsa ve hangisi daha iyi kurulum yapıyorsa onla kuracağım.

Merak etmeyin ben bilgisayara bir hafta içinde 4 kez format attım ama hard diskim çok sağlıklı. HD Tune gibi programlarla tarattım sorun yok.
Neden 4 kez format attığımı sormayın?
Linux Mint'e geçecektim sonra yanlışlıkla bütün diski sildim daha sonra veriyi kurtarmak için Windows'a tekrar format attım bilgileri kurtardım sonra Linux Mint'e geçtim program sayısı çok azdı ve beğenmedim sonra tekrar Windows'a geçtim bu kez Windows 10 2004 sürümü kasıyordu bende Windows 10 1703'e format attım şu an hard diskimde sorun yok.

Merak etmeyin ben bilgisayara bir hafta içinde 4 kez format attım ama hard diskim çok sağlıklı. HD Tune gibi programlarla tarattım sorun yok.
Neden 4 kez format attığımı sormayın?
Linux Mint'e geçecektim sonra yanlışlıkla bütün diski sildim daha sonra veriyi kurtarmak için Windows'a tekrar format attım bilgileri kurtardım sonra Linux Mint'e geçtim program sayısı çok azdı ve beğenmedim sonra tekrar Windows'a geçtim bu kez Windows 10 2004 sürümü kasıyordu bende Windows 10 1703'e format attım şu an hard diskimde sorun yok.
Hocam 1 tane SSD'm var. İçine ya hem oyunları hem de Windows'u kuracağım. Ya da Windows için küçük bir yer açacağım

Windows için en az 16GB gerekiyor. Diskin boyutu ne kadar? Windows'u ve Oyunları aynı diske kursan sorun olmaz.
Hocam kusura bakmayın çok soru soruyorum. Fakat şuan MCT'den ISO dosyası iniyor. Sizce RUFUS ile mi kurulum yapayım, yoksa MCT ile biçimlendirdiğim USB ile mi?
Dediğim gibi o %1'lik performans farkı bile benim için çok önemli.

@AJFA şu an yanlışlıkla ISO dosyası yerine Media Creation Tool kurmuşum USB'ye. Bir farkı var mı?
O %1'lik performans farkı bile benim için çok önemli.
Şu an ISO dosyası da iniyor. Yani eğer bir performans farkı varsa ve hangisi daha iyi kurulum yapıyorsa onla kuracağım.
Media Creation Tool ile inen sürüm 20H2, eğer 21H1 istiyorsanız doğru sürümü kurmaz. Yok, ama ben 20H2'yi kuracağım diyorsanız fark etmez.

Geri
Yukarı