Format atmaya çalışırken Flash'ı Boot etmiyor

Makaleler
1
Daha fazla  
Bilgisayarıma Windows 10 formatı atmak istiyorum fakat Flash'ı bilgisayar taktığımda BIOS'a girip 1.Boot aygıtını flash bellek olarak seçip format atmaya kalktığımda siyah bir ekranda yazı yazma imleci yanıp sönerek orada takılı kalıyor flashı Boot etmiyor dolayısıyla formatı'da atamıyorum.
Daha önceden'de flashla aynı yöntemlerle format atmıştım bir sorun olmamıltı şimdi nedenini bilmediğim bir şekilde maalesefki olmuyor :(

3 Tane farklı flashda denedim olmadı.
4 Farklı USB portunda denedim yine olmadı.

Farklı sürümlerde Windows 10 ISO'su yazdırdım Falsh'a O'da olmadı.

Sorun nedir lütfen cevaplayın format atamıyorum :(

Son düzenleyen: Moderatör:
USB'yi FAT32 olarak formatla. Windows ISO dosyasına çift tıkla aç açılmazsa WinRAR WinZip gibi program ile aç sonra içindekileri seç kopyala yapıştır USB'ye. Bu USB ile tekrar PC'yi başlat Boot etmeye çalış bakalım olacak mı?

Hangi program ile hazırladınız usb yi
rufus ile
İsterseniz Windows 10 aracıyla da flash oluşturabilirsiniz, farklı bir PC varsa onda da deneyin.
onunla da denedim yine olmadı :(
Legacy modu, güvenli Boot'u ve varsa Fast Boot'u kapat.

Güvenli Boot ve Fast Boot BIOS'da yoktu legacy modu devre dışı bıraktım USB'yi okumazdan geldi bu kezde. Başka bir öneriniz yok mu :(
USB'yi FAT32 olarak formatla. Windows ISO dosyasına çift tıkla aç açılmazsa WinRAR WinZip gibi program ile aç sonra içindekileri seç kopyala yapıştır USB'ye. Bu USB ile tekrar PC'yi başlat Boot etmeye çalış bakalım olacak mı?

Denedim o da olmadı :(

Son düzenleme:

Geri
Yukarı