Format attıktan sonra kesinlikle yüklenmesi gereken programlar

Gwynbleidd 00

Hectopat
Yer
Mère-Lachaiselongue Cemetery
Daha fazla  
Merhabalar uzun zamandır Windows 7 kullanmaktayım fakat Windows 8.1'e geçmek istiyordum. Yaptığım araştırmalar sonucunda geçmemin daha iyi olacağını düşünüyorum fakat temiz kurulum yapmak istiyorum. Rufus ile yazdırıp ama format sonrası hangi programları yüklemem gerekir acaba ve kesinlikle yüklemem gereken programlar nelerdir?

İlk olarak Windows update üzerinden tüm güncellemeleri yapıyorum. Sonra Chipset ve Ekran kartı sürücülerini güncelliyorum. Arından kullanmadığım Windows 10 uygulamalarını kaldırıyorum. Microsoft store güncellemelerini yaptıktan sonra uygulama yüklemeye geçiş yapıyorum.
Kendim şu uygulamaları yüklüyorum.

7-ZIP İndirme
Java İndirme - 64-Bit

Patch My PC üzerinden Visual C++ Paketlerini yüklüyorum.

Bunlara ek olarak Spotify, YouTube Müzik, Discord ve Steam benzeri oyun indirme uygulamalarını yüklüyorum. Ayrıca Kaspersky IS antivirüs kullanıyorum.

En son olarak tarayıcı için bağlantıdaki ayar ve uzantıları öneririm.
Kurulum işlemleri bitince, açık uygulamaların hepsini kapatıyor. Bağlantıdaki 2. yöntemi uyguluyorum.

Windows 10 geçmen daha iyi olur. Eğer 8.1 kurmanın spesifik bir nedeni yoksa.

Benim için formattan sonra mutlaka yüklediğim programlar;

Asus GPU Tweak II ( Ram boşaltımı ve arkaplanda çalışan gereksiz programları devre dışı bırakmak için kullanıyorum. Bilgisayarı açtıktan sonra 1 kere yapıp programı kapıyorum.)
WinRAR
DirectX
Net.Framework
Vcredist
Google Chrome
GeForce Experience

Gerisi artık kişisel programlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı