Çözüldü Format attıktan sonra neler yapılmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Moon64

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Journalist
İyi sosyaller.

Yeni format attım, uzun zamandır yapmadığım için sonrasında neler yapmam gerekli? Aygıt Yöneticisi'nden sürücüleri güncelle diyorum fakat en güncel sürücüler olduğunu söylüyor. İzlemem gereken adımlar nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç seçeneklerinden bilgisayarı tam performansa alın, uyku modu ve ekran kararma sürelerini ayarlayın.
Ekran kartının driverını kendi sitesinden en güncelini indirin.
Windows 10 da driverları teker teker güncellemenize gerek yok en güncellerini yüklüyor.
Format sırasında diskinizi böldüyseniz bilgisayarda bu disk görünmüyor olabilir bunun için Aygıt Yöneticisi-disk yönetiminden görünmeyen diski yeni basit birim olarak sihirbazdan ileri ileri diyerek şekillendirin.( görünmeyen diskiniz yoksa gerek yok)

İyi sosyaller.

Yeni format attım, uzun zamandır yapmadığım için sonrasında neler yapmam gerekli? Aygıt Yöneticisi'nden sürücüleri güncelle diyorum fakat en güncel sürücüler olduğunu söylüyor. İzlemem gereken adımlar nelerdir?
Sürücüleri laptop ise markanın kendi sayfasında bulabilirsiniz. Sistem ise parça markalarının sitesinde bulabilirsiniz. Artı olarak Windows Update'de bir seçenek. Driver Booster gibi uygulamalar kullanmayın.
Chrome, WinRar, Office kurun.

Aygıt yöneticisinden güncellenmesi gereken bulamadığın driver varsa donanımın kimliğinden araştırıp güncelleyebilirsin. Kesinlikle driver programları önermiyorum. Ekran kartının kendi sitesinden driverini kur. Anakartın sitesinden de güncel driverleri kurabilirsin sonrası ekstra ya girer virüs programı falan kullanmak istersen kurabilirsin.

İlk önce donanımlarınızın markalarını ve sürümlerini bulun.

Örneğin NVIDIA 970M diyelim. Bunların Driver'ını bulmanız lazım. Driver Booster gibi programlar yüklemeyin yanlış chipsetleri yüklüyor çünkü.

Bütün sürücülerinizin Driver'larını kendi official sitelerinden indirmeniz gerekiyor.

Güç seçeneklerinden bilgisayarı tam performansa alın, uyku modu ve ekran kararma sürelerini ayarlayın.
Ekran kartının driverını kendi sitesinden en güncelini indirin.
Windows 10 da driverları teker teker güncellemenize gerek yok en güncellerini yüklüyor.
Format sırasında diskinizi böldüyseniz bilgisayarda bu disk görünmüyor olabilir bunun için Aygıt Yöneticisi-disk yönetiminden görünmeyen diski yeni basit birim olarak sihirbazdan ileri ileri diyerek şekillendirin.( görünmeyen diskiniz yoksa gerek yok)
Hocam evet kurulumu yaparken disk bölme gerçekleştirdim ama dediğiniz gibi disk yönetimi içerisinde de normalde de gözükmüyor. Hala tek parça olarak 1TB şeklinde gözüküyor. Bir sorun çıkarır mı sizce?

Hocam evet kurulumu yaparken disk bölme gerçekleştirdim ama dediğiniz gibi disk yönetimi içerisinde de normalde de gözükmüyor. Hala tek parça olarak 1TB şeklinde gözüküyor. Bir sorun çıkarır mı sizce?
Hayır bir sıkıntı çıkmaz. 1 TB ı 500GB/500GB şeklinde bölseydiniz bu işlemi yapmanız gerekmekteydi. Tek diskiniz var ve bu 1TB'sa ve şuanda da 1TB olarak görünüyorsa bir sıkınıtnız yok.

Hayır bir sıkıntı çıkmaz. 1 TB ı 500GB/500GB şeklinde bölseydiniz bu işlemi yapmanız gerekmekteydi. Tek diskiniz var ve bu 1TB'sa ve şuanda da 1TB olarak görünüyorsa bir sıkınıtnız yok.
Tamamdır teşekkür ederim hocam çözüm işaretliyorum size

Geri
Yukarı