Format attıktan sonra tekrar format ekranı geliyor

arslN

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayara format attıktan sonra yeniden başladığında format ekranı yeniden geliyor. Flaşı çıkartmayı denedim ama sonuç alamadım. Format atarken SSD görünüyor ben de SSD'ye format atıyorum ama BIOS'ta SSD görünmüyor. Boot önceliğini SSD yapamıyorum.

BIOS'ta SSD görünmüyorsa sıkıntı çünkü aynı olay benim de başıma gelmişti genelde donanımsal arızalar falan oluyor şu anda 1 hafta muzdaribim bende SSD'yi çıkarıp tekrar takmayı bir deneyin eğer ki o da fayda etmezse sorun donanımsal olabilir.

Bilgisayara format attıktan sonra yeniden başladığında format ekranı yeniden geliyor. Flaşı çıkartmayı denedim ama sonuç alamadım. Format atarken SSD görünüyor ben de SSD'ye format atıyorum ama BIOS'ta SSD görünmüyor. Boot önceliğini SSD yapamıyorum.

PC açılırken F8 spamlayıp SSD'i ile boot etmeyi dener misin.

Bios ekranına girip tüm ayarları sıfırlamayı deneyin. Ardından flashınızı takıp Windows yükleme ekranına gelin. Daha sonra windowsu yüklemekten vazgeçip direk iptal diyerek çıkış yapın. sistem kendine res attığında flası cıkarın.Bu sefer büyük ihtimal windows ekranına yönlendirecektir

Kurulum hatası RAW oldu için yüklendikten sonra acılmıyor olabilir RAW olduysa açmaz.
1. diskpart 2. list volume 3. select volume 2 atanandı rakkamı seç misal 2 4.chkdsk C: /f yaz entere bas düzelmesi gerekiyor. Kurduktan sonra. BIOS'ta gözükmüyorsa RAM cıkmıs demektir veya bilgisayaraı kapat tamamen fisten cek tekrar aç cözülmüs olacaktir sorun.

SATA modunu değiştir dene, daha sonra UEFI açıksa kapat dene kapalıysa aç dene. Hepsini tek tek denersen olacaktır.

Geri
Yukarı