Format esnasında kapatılan laptop sürekli reset atıyor

Samet17011

Hectopat
Arkadaşlar bugün bilgisayarımı formatlarken kardeşim yanlışlıkla kapatmış.
Bilgisayar açılırken hiçbir şekilde ekran gelmiyor ve sürekli reset atıyor kendine bilgisayar.
USB takıp Windows kurmaya çalışıyorum, bu sefer de BIOS ekranı gelmiyor ama USB taktığımda reset atmıyor kendine bilgisayar.
Yardımcı olursanız sevinirim.
Not: BIOS eskiden de gelmiyordu, direkt hoş geldiniz ekranı gelip Windows başlatılıyordu. Bir sorun olmadığından dolayı bu şekilde kullanıyordum bilgisayarı.
Anakart MSI B365M Pro vh
İşlemci i3-9100F
Ekran kartı MSI RX570
RAM XPG 1x8

Son düzenleme:
Arkadaşlar bugün bilgisayarımı formatlarken kardeşim yanlışlıkla kapatmış.
Bilgisayar açılırken hiçbir şekilde ekran gelmiyor ve sürekli reset atıyor kendine bilgisayar.
USB takıp Windows kurmaya çalışıyorum, bu sefer de BIOS ekranı gelmiyor ama USB taktığımda reset atmıyor kendine bilgisayar.
Yardımcı olursanız sevinirim.
Not: BIOS eskiden de gelmiyordu, direkt hoş geldiniz ekranı gelip Windows başlatılıyordu. Bir sorun olmadığından dolayı bu şekilde kullanıyordum bilgisayarı.
BIOS önceden de açılmıyorsa büyük ihtimalle Fast Boot'u aktif etmişsiniz. Bu BIOS tuşunu beklemeden işletim sistemini başlatan bir özellik. Bilgisayarı açıp BIOS tuşuna basmak yerine BIOS tuşuna basılı tutup güç tuşuna basın. Bu şekilde girebiliyor olmanız gerek.

Denedim yine de giremiyorum BIOS'a.
Bundan başka bir yöntem bulamadım ben. Hep aklıma takılırdı zaten böyle bir durumda BIOS'a nasıl erişildiği. Bu konuyu sizinle birlikte ben de takip edeceğim. Başka ne yapılabilir bilmiyorum.

Bundan başka bir yöntem bulamadım ben. Hep aklıma takılırdı zaten böyle bir durumda BIOS'a nasıl erişildiği. Bu konuyu sizinle birlikte ben de takip edeceğim. Başka ne yapılabilir bilmiyorum.

Dostum benim de aklıma gelen tek çözüm SSD'ye başka bir anakart üzerinden Windows kurup tekrar kendi anakartımdan Windows'a girip Fast boot u kapatmak ya da Windows kurulu olan bir SSD'yi kendi anakartıma takıp Fast boot u kapatmak.
Kolay bir çözüm yolu olsa benim için de daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı