Format flashına virüs girer mi?

Tyrist

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Merhaba, benim 2020 yılında 8 GB flasha oluşturduğum Windows 10 format flaşım var. Arada bir PC'lere format atıyorum, az önce virüslü bir laptopa format attım. Disk temizlemeye gelene kadar veya o kısımdan sonra falan virüsün flasha geçmis olma ihtimali var mı?

Sanmam Bir virüs format flashına girse bile kurulum sırasında virüs bluaştırmaz sadece Windows setupunu çalıştırıp kurulum yapar kiii virüs kendin taşımadığın sürece giremez

Eğer virüslü bilgisayar USB takılı halde açıldıysa (işletim sistemine boot edildiyse) bulaşmış olabilir. Ancak ilk defa bilgisayar kapalıyken takıp bilgisayar daha boot edilmeden önce USB'den boot ettiyseniz geçmemiştir.

Merhaba, benim 2020 yılında 8 GB flasha oluşturduğum Windows 10 format flaşım var. Arada bir PC'lere format atıyorum, az önce virüslü bir laptopa format attım. Disk temizlemeye gelene kadar veya o kısımdan sonra falan virüsün flasha geçmis olma ihtimali var mı?

İhtimali yok zaten Windows her şeyi silip temiz kurulum yapıyor aynısını bende yaşadım temiz kurulum yapınca geçti flash diskten Format atarken bilgisayardaki disk müdahalede bulamaz sistem sıfırlandıktan sonra dosya yönetilebilir oda zaten virüs çoktan silinmiş olur sistem kendini sildiği için System 32'ye kadar her şey silinir ama for.mat atar atmaz windows.old dosyasını silin. Driverları da tekrar yükleyin.

Farz edelim flaşa girdi virüs, bu pc ye takip biçimlendirdim, yeniden iso dosyası kurdum. flashda virüs varsa, bicimlendirene kadar geri pc ye geçmez mi? yani bu sekil bir kısır döngü olmuyor mu?

Virüs girmese bile 2020 diski aşırı eski. Windows 10 sürümleri her yıl güncelleniyor. Yeni bir tane oluşturun.

Eğer virüslü bilgisayar USB takılı halde açıldıysa (işletim sistemine boot edildiyse) bulaşmış olabilir. Ancak ilk defa bilgisayar kapalıyken takıp bilgisayar daha boot edilmeden önce USB'den boot ettiyseniz geçmemiştir.
pc kapalı iken flashı takiyorum, flash ile başlıyor pc otomatik, direk kurulum ekranı geliyor. hep öyle atarım flashı, eğer dediğiniz şey bu ise. yani bu sekilde sorun olmuyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı