Format nasıl atılır?

Yer
sakarya/akyazı
Daha fazla  
Arkadaşlar PC'de 250 GB SSD şu an Windows ona kurulu 500GB'da HDD var 200 GB'lık oyun ve özel dosyalarımı HDD'yi bölüp oraya attım kalan kısmı biçimlendireceğim
Format atıp Windows'u SSD'ye kuracağım SSD'yi de biçimlendirip öyle kursam sıkıntı çıkar mı?
Ek olarak:
Windows'u kurunca tavsiye ettiğiniz virüs-trojan bulaşmasını engelleyecek sağlam programlar var mı ve ek kurulması gereken programlar nelerdir sizce.

NOT: Format atmamın sebebi sürekli mavi ekran hatası almam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar PC'de 250 GB SSD şu an Windows ona kurulu 500GB'da HDD var 200 GB'lık oyun ve özel dosyalarımı HDD'yi bölüp oraya attım kalan kısmı biçimlendireceğim.
Format atıp Windows'u SSD'ye kuracağım SSD'yi de biçimlendirip öyle kursam sıkıntı çıkar mı?
Ek olarak:
Windows'u kurunca tavsiye ettiğiniz virüs-trojan bulaşmasını engelleyecek sağlam programlar var mı ve ek kurulması gereken programlar nelerdir sizce.

Not: Format atmamın sebebi sürekli mavi ekran hatası almam.

SSD'yi biçimlendir sorun olmaz ama önce önemli verilerini varsa yedekle. Ben her formattan önce biçimlendiriyorum. Ve en iyi antivirüs sensin. Her şey sende bitiyor. Mesela bana Defender yetiyor. Ama illa program öner diyorsan Kaspersky ya da Advanced SystemCare öneririm. Ama program için başka fikirler de al.

Temiz kurulum ile ilgili rehber aşağıdaki bağlantıda mevcut. Diski önceden biçimlendirmeye gerek yok, kurulum esnasında biçimlendirebilirsiniz.

Mavi ekran hata kodlarını da paylaşırsanız bilen kişiler yardımcı olacaklardır.

Temiz kurulum ile ilgili rehber aşağıdaki bağlantı da mevcut. Diski önceden biçimlendirmeye gerek yok, kurulum esnasında biçimlendirebilirsiniz.

Mavi ekran hata kodlarını da paylaşırsanız bilen kişiler yardımcı olacaklardır.

Minidump dosyalarını konu açıp paylaşman yeterli bilen herkes yardımcı olur. Eğer nasıl paylaşacağını bilmiyorsan o konu için de yardımcı olabilirim.

SSD'yi biçimlendir sorun olmaz ama önce önemli verilerini varsa yedekle. Ben her formattan önce biçimlendiriyorum. Ve en iyi antivirüs sensin. Her şey sende bitiyor. Mesela bana Defender yetiyor. Ama illa program öner diyorsan Kaspersky ya da Advanced SystemCare öneririm. Ama program için başka fikirler de al.

Teşekkür ederim, 30gb kendi dosyalarım ve 120 gb rainbow six siege oyun dosyalarım vardı ''D'' diskinde böldüm diski oyun ve dosyalarımı şuan attım 160gb 320 gb boş yer var ''D'' diskinde şuan onu biçimlendireceğim sonra format atmaya başlarken kurulum yerinde ''SSD'' yi biçimlendirip ssd ye windows u kuracağım yanlış bir şey yok değil mi
şu mavi ekran hatası yüzünden 2 ay kadar önce pc çökmüştü format attım son 3 haftadır yine mavi ekran hatası alıyorum genelde gameloop üzerinden pubg mobile oynarken veriyor hatayı
sistemde yavaşladı zaten nedense

gtx 1060 6gb
i7 7700k
8gb ram var sistemde
Minidump dosyalarını konu açıp paylaşman yeterli bilen herkes yardımcı olur. Eğer nasıl paylaşacağını bilmiyorsan o konu için de yardımcı olabilirim.
bir ara yapmıştım yine aynı oldu eğer yaparsa bizzat tekrardan açacağım şuan ssd+hdd biçimlendirip format atacağım
Disk bicimlendirmiyordu bu dosya kaldı silinmiyor ve mavi ekran hatası verdi buyrun mavi ekran hatasinin nedeni
P_20200806_192421.jpg
P_20200806_192308.jpg
P_20200806_192352.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı