Çözüldü Format nasıl atılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hallilll

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Apacer Panter 240 GB
Laptopa SSD aldım. Flashı hazırladım. SSD taktıktan sonra falashı takıp. Açtım BIOS sayfasına gidiyorum. Hiçbir şey yapılmıyor. Ondan önce de başka bir sayfa çıkıyor. Yardım edin. Bir format işi kaldı onu da yapamadım işte.

Çözüm
Önce BIOS'a bakın legacy UEFI mode var mı, varsa UEFI moda alın, yoksa MBR seçip yeniden USB hazırlayın.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    398,7 KB · Görüntüleme: 9
BIOS'u kısıtlı zaten bulamadıysanız yoktur, siz MBR bir USB hazırlayıp kurulum yapın.

Tamamdır zaten HDD de yüklü Windows ISO'su tekrar dönüş yaprım.

BIOS'u kısıtlı zaten bulamadıysanız yoktur, siz MBR bir USB hazırlayıp kurulum yapın.

Hazırladım takıp boot a geldim hangisinş seçeceğim.

Kendiliğinden geldi.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    215,9 KB · Görüntüleme: 5
  • image.jpg
    image.jpg
    188 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:

Kendiliğinden geldi.
Hayırlı olsun hocam. Kalanında bir şey yok zaten.

Laptopa SSD aldım. Flashı hazırladım. SSD taktıktan sonra falashı takıp. Açtım BIOS sayfasına gidiyorum. Hiçbir şey yapılmıyor. Ondan önce de başka bir sayfa çıkıyor. Yardım edin. Bir format işi kaldı onu da yapamadım işte.
Hocam, Windows arama kutusuna gidip "msinfo32" yazdığınızda açılan ekranda "Bios Modu" bölümünü kontrol edin. Eğer burada "Eski" yazıyorsa, USB sürücünüzü MBR formatında hazırlamanız gerekecektir. Eğer "UEFI" yazıyorsa, USB sürücünüzü GPT formatında hazırlamanız gerekecektir. Öncelikle bu kontrolü yapmanız önemlidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı