Format Öncesi Klasör/Dosya Yedekleme

EfeKaan02

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımı yaklaşık 4-5 senedir kullanıyorum ve 1 TB HDD'den 100 GB alan kaldı ve artık bilgisayarda o kadar çok şey varki CPU sömürülüyor, format atmaya karar vermiştim fakat yaklaşık 50 GB'lık resim ve yedek klasörüm var tek bir klasör halinde duruyor hard disk bulunca hemen format atacağım fakat hard disk bulamadım bu yüzden yedekleme alıp format atmak istiyorum D ve C ye bilgisayarı ilk aldığım güne dönmek istiyorum.

1TB diskinizde ne kadar boş alan var? Yeteri kadar boş alanınız mevcut ise;
Disk Yönetimi'ni açmak için Başlangıç düğmesine sağ tıklayın ve Disk Yönetimi'ni seçin.
"C" sürücünüzü sağ tıklayın ve "Birimi Küçült" seçeneğini seçin.
Eki Görüntüle 449010

"C" sürücüsünün yanında oluşan yeni alanı sağ tıklayarak "Yeni Basit Birim..." seçeneğini seçin.
Açılan iletişim kutusunda ileri... Diyerek yeni sürücünüzü oluşturabilirsiniz.
Oluşturacağınız yeni birimin ismi "D" olmayabilir. Format attıktan sonra "D" olarak değişecektir.
Eki Görüntüle 449011
Format atarken yeni oluşturduğunuz sürücüyü yanlışlıkla silmemek için isim verebilirsiniz.
Eki Görüntüle 449012
Format sırasında sürücünün ismi de görünecektir.
Eki Görüntüle 449013

Bu konuda @bytesbix hocam diskte bir yer açarak yedeği alabileceğimizi belirtmiş fakat ben bütün diski sileceğim için bu diskin de silinip silinmeme ihtimalini bilmiyorum. Format sırasında sürücü (ismini tam bilmiyorum) ve diskleri biçimlendirirken bu depo isimli sürücüyü ellemeyip bütün diskleri sildikten sonra aynı işlemi yapabilir miyim? Ve format sonunda, yedek oluşturduğum 50 GB'lık sürücüyü yerel disk D'ye dahil edebilir miyim?

Son olarak bilgisayarımda 100 GB yerel disk C ve 1 TB yeni birim D olarka diskler var, videodaki disk oluşturma işlemleri ile C ve D olarak ayırabilirim değil mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı