Format Öncesi Steam Oyun Yedekleme

Curesto

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi günler. Malum Windows 7'nin desteği sona erdi ve güvenliğim için Windows 10'a yükseltmeyi düşünüyorum. Şimdi dosyalarımı yedekliyorum fakat Steam'de ki uygulamaları nasıl kurtarabileceğimi bilmiyorum. Bu dosyaları kurtarabilmenin bir yolu var mıdır? Teşekkürler.

Sol üstteki yerlerden birin de "oyun yedekleme" gibi bir şey olması gerekiyor. Ya da oyuna sağ tıklayınca çıkıyor. Şu an Steam bilgisayarım da yok. Malesef tam olarak net bilgi veremiyorum ama bu dediğim yerler de olması gerekiyor. Oradan istediğin oyunları seçiyorsun. Daha sonra yine aynı şekilde yedeklemeden indir yaparak indiriyorsun.

Sol üstteki yerlerden birin de "oyun yedekleme" gibi bir şey olması gerekiyor. Ya da oyuna sağ tıklayınca çıkıyor. Şu an Steam bilgisayarım da yok. Malesef tam olarak net bilgi veremiyorum ama bu dediğim yerler de olması gerekiyor. Oradan istediğin oyunları seçiyorsun. Daha sonra yine aynı şekilde yedeklemeden indir yaparak indiriyorsun.
DVD istiyor maalesef.

Hayır başka bir diske kaydedebiliyorsunuz. D diskine mesela.
Arkadaşın dediği doğru, o disk isteyen bölüm de şöyle:
Aslında cd/ dvd istemiyor. Sadece winrar’ da olduğu gibi parçalara bölebiliyoruz kayıtları. İleride taşınabilir halde yedeklemek istersek cd/ dvd’ ye rahatça kaydedebilelim diye. O pencere gelmeden bir önceki bölümde yedeklenecek dosyaların toplam boyutunu bulup bir yere not edin. Sonra bahsettiğiniz pencereye gelin ve orada üstte kayıt yerini seçebileceğiniz bir kısım olacak yana basıp değiştirebilirsiniz. Sonra aşağıdaki kutuya da az önce not ettiğiniz dosya boyutunu aynen girin, o zaman zaten altta tek cd/ dvd yeterli gibi bir şey yazacak. Şu anda pc açık olmadığından tam yazıları hatırlayamıyorum ya da ss atamıyorum ama genel olarak böyle. Yapamazsanız yazın resimlerle anlstım yapayım.

Yalnız bende şöyle bir durumoldu; %100’ e kadar yedeklemeyi normal bir şekilde yaptı. Ama %100 olup ilerleme çubuğu dolduğu halde saatlerce beklememe rağmen o kutucuk kapanmadı. Ben de el ile iptal ettim. Sanırım yedeklerimi bozuk almış. Müsait olunca tekrar almayı deneyeceğim.

Ya da şöyle yapabilirsin; Örneğin CS:GO'yu yedekleyeceksin. Oyunları C diskine kurduysan oyuna sağ tıklayıp dosya konumunu aç. Daha sonra common klasöründe ki Counter Strike: Global Offensive adlı klasörü kopyala daha sonra D diskine yedekleyeceksen veya USB gibi aygıtlara yedekleyeceksen oraya yapıştır. Daha sonra bilgisayarı formatlayacaksan veya başka bir bilgisayara yükleyeceksen C diskinden Steam klasösürün bul. steamapps adlı klasöre gir daha sonra oradan ise common klasörüne gir. Yedeklediğin klasörü buraya yapıştır. Daha sonra Steam'den CS:GO indirmesini başlat. Ufak büyüklükte bir şeyler indirecek. Zaten indirme direk %90'ın üzerin de başlayacaktır.

Ya da şöyle yapabilirsin; Örneğin CS:GO'yu yedekleyeceksin. Oyunları C diskine kurduysan oyuna sağ tıklayıp dosya konumunu aç. Daha sonra common klasöründe ki Counter Strike: Global Offensive adlı klasörü kopyala daha sonra D diskine yedekleyeceksen veya USB gibi aygıtlara yedekleyeceksen oraya yapıştır. Daha sonra bilgisayarı formatlayacaksan veya başka bir bilgisayara yükleyeceksen C diskinden Steam klasösürün bul. steamapps adlı klasöre gir daha sonra oradan ise common klasörüne gir. Yedeklediğin klasörü buraya yapıştır. Daha sonra Steam'den CS:GO indirmesini başlat. Ufak büyüklükte bir şeyler indirecek. Zaten indirme direk %90'ın üzerin de başlayacaktır.
Bu; hem uzun bir yöntem, hem de pc’ de uzman olmayanlar için dolambaçlı. Steam Direk Yedekleme varken, bence en garantisi de bu. Çünkü sizin dediğiniz şekilde hem tüm oyunları tek tek elle yedeklemek gerekiyor, hem de en ufak bir nokta atlanırsa alınan o kdr yedek araya gider.
Ben dün pc’ imdeki 2. kullanıcı hesabında yeni bir Steam hesabı almıştım; sonra gerek kalmadı, sildim. Tabi bu arada kullanıcıyı da sildiğim için tüm Steam oyunlarım gitmişti. Steam üzerinden oynamaya girdiğimde baştan indiriyordu. Allah’ tan daha önce yukarıda bahsettiğim yöntemle yedek almıştım da, kütüphane onarma yaptıktan sonra o dosyayı gösterip geri yükleme yapabildim. Bi 15- 20 dk dosya doğrulaması yaptı ve sonra oyuna girdi, kaldığım yerden devam edebildim.

HDD'ye vesaire yedekleme yapmak için;

Steam>Oyunları yedekle ve geri yükle>şu anda yüklü olan programları yedekle>"yedeklemek istediğiniz program/oyun">yedeklemek istediğiniz birim

Orada gerekli alan yazacak, oradaki boyutu aklınızda tutun, sonra DVD dediğiniz ekranda "özel"i seçip oyunun Full boyutunu yazın. Tek bir dosya içine oyununuz yedeklenmiş olacak.

Bu; hem uzun bir yöntem, hem de pc’ de uzman olmayanlar için dolambaçlı. Steam Direk Yedekleme varken, bence en garantisi de bu. Çünkü sizin dediğiniz şekilde hem tüm oyunları tek tek elle yedeklemek gerekiyor, hem de en ufak bir nokta atlanırsa alınan o kdr yedek araya gider.
Ben dün pc’ imdeki 2. kullanıcı hesabında yeni bir Steam hesabı almıştım; sonra gerek kalmadı, sildim. Tabi bu arada kullanıcıyı da sildiğim için tüm Steam oyunlarım gitmişti. Steam üzerinden oynamaya girdiğimde baştan indiriyordu. Allah’ tan daha önce yukarıda bahsettiğim yöntemle yedek almıştım da, kütüphane onarma yaptıktan sonra o dosyayı gösterip geri yükleme yapabildim. Bi 15- 20 dk dosya doğrulaması yaptı ve sonra oyuna girdi, kaldığım yerden devam edebildim.
Bunu demeden önce zaten Steam'in kendi yedeklemesini yapmasını söyledim arkadaşa. CD veya DVD istiyor dedi. İstemiyor olması gerekiyor gibi bir şey dedim. İstiyor dedi. Ben de bunu önerdim. İlk sayfaya bakarak görebilirsiniz dediğimi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı