Format sırasında 0x80ff000000 hatası

Mylm

Kilopat
Yer
Kerbal
Daha fazla  
Merhaba. Yaklaşık saat 22.00 civarında bilgisayarımın aşırı yavaşlığına sinirlenip format atmak için Windows Creation Tool ile en son sürüm windows 10 ISO dosyasını indirip Rufus ile 8GB Kingston USB belleğe UEFI GPT olarak yazdırdım.

Ardından bilgisayarımın BOOT menüsünden UEFI USB belleğimden BOOT ettim. Bilgisayarımda 1 sürücü 2 bölüm vardı. 170 ve 330 GB olmak üzere. 170 GB’lık D: sürücüsünde önemli bilgilerim olduğu için sadece 330GB’lık C: bölümünü sildim ve bu bölüme ileri diyerek kurulumu başlattım.
  • Windows Dosyaları Kopyalanıyor %100
  • Windows Dosyaları kurulum için hazırlanıyor %100
  • Özellikler yükleniyor %100
Oldu ve güncelleştirmeler yükleniyor kısmında 5 dakika durdu ve Windows çevrimdışı yerel ayar bilgisinin ayarlayamadı 0x80ff000000 hatasını verdi.
1 adet extra RAM takılı bilgisayarımda.(4+4 ancak biri anakart ile bütünleşik) Çıkartılabilir olan RAM’i çıkarttım tekrar denedim Windows dosyaları Kopyalanıyor %96’da hata verdi tam olarak hatayı hatırlamıyorum.
BIOS’tan her türlü ayarı denedim ve her defasında bütün işlemler %100 olsa bile güncelleştirmeler yükleniyor kısmı hiç hareket etmiyor saatlerce beklesem bile.
Bad sector oluşma ihtimaline karşı D: sürücüsüne kurulum oluyor ancak bilgisayar D: sürücüsünde açılmıyor maalesef. Yardımlarınızı bekliyorum lütfen.
Şimdiden cevap verenlere, yardımcı olanlara teşekkürler.

PC: Asus X550JK Xo12D 8GB RAM Version

Son düzenleyen: Moderatör:
Memtest86 ile bellek modüllerini tek modül tek modül olarak test et. Live işletim sistemi USB'si hazırlayarak HD Tune PRO yazılımının health kısmını paylaş.

Memtest86 ile bellek modüllerini tek modül tek modül olarak test et. Live işletim sistemi USB'si hazırlayarak HD Tune PRO yazılımının health kısmını paylaş.
Memtest86+ ile RAMlerimi test ettim.
ikisinde de ( 4 + 4 biri anakartla bütünleşik olmak üzere 8 GB ) hiçbir sıkıntı yoktu error vs. yani her ikisi de sapasağlam çalışıyor.

HdTune daki healt sekmesi ise bu şekilde ;

Bu arada diskimin 2 bölüm olduğundan bahsetmiştim 330 GB lık 1. bölüme yükleyemediğim için 170 GB lık 2. bölüme yüklemeyi başardım ve bu sayede 2. bölümüm C: sürücüsü 330gb lık kısım ise D: sürücüsü oldu. C: sürücüsündeki önemli belgelerimi atmayı denedim ancak bazı " xdosyası.xuzantısı dosyalarda diskten okunamıyor ve alınamıyor hatası ile karşılaştığım için sadece 816 MB ı boş olan bir C: diskinde kurulu windows 'u sorunu çözmek için kullanıyorum.
Adsız.png

Harddiskinizde arıza olduğu için bu problemleri yaşıyorsunuz. Diskinizde çok sayıda bad sector var. Diskinizi değiştirin.

Harddiskinizde arıza olduğu için bu problemleri yaşıyorsunuz. Diskinizde çok sayıda bad sector var. Diskinizi değiştirin.
İşte bundan korkuyordum ancak dün itibariyle 240 GB bir SSD aldım ve faytondan Chiron a geçmişcesine bir fark gözlemledim HDD kullanan arkadaşlara da tavsiye ilk fırsatta SSD ye geçmelerini tavsiye ediyorum pahalı olsa da kessinlikle avantajları göz önünde bulundurulduğunda fazlasıyla değiyor. :like:

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı