Format sirasinda sistem hatasi

tkmedia

Hectopat
Bugun yeni anakart ve islemcimi taktim. Format atarken veya bitisinde bana bu sekilde hata veriyor ve herseferinde farkli dosya ismiyle bu hatayi veriyor. UEFI kurulum yaptim. Defalarca formatladim ve bazi formatlarda bilgisayar acildi, ama su sekilde acildi BIOS'a goz attigimda Windows Boot Manager (force MP300) M.2 SSD diye yaziyor ve onyuklemeyi SSD'ye aldigimda yine formatda verdigi hatayi veriyor.

IMG_20191220_171300.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurmaya çalıştığınız Windows kalıbı hasarlı olabilir mi?
Olası problemler;
  • Yüklenmekte olan ISO dosyası hasarlı olabilir
  • USB bellek hasarlı olabilir
  • BIOS sürümü eski olabilir
  • XMP kaynaklı bellek hataları olabilir
  • Depolama birimi hataları olabilir
2 kalip denendi biri microsoftdan indirilmis kalip digerini hatirlamiyorum ve 2 flash bellek denedim ve bios surumu guncelledim.
Bakin su an diger ssd ye kurulum yaptim kurulumdan sonra reset attiginda yine hata verdi ve tekrar baslattim. Su an acildi, sistem olarak kurdugum ssd gorunuyor ama ben simdi cikip biosdan baktigimda windows boot manager yazacaktir basinda. Daha garip olanda şu ben simdi biosdan onyuklemeyi bu ssd ye aldigimda yine hata vericek veya acilmayacak.

15768532833358531667179276583582.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorunun nasil basladigini anlatayim size (bence)
Simdi ben anakart ve islemciyi taktiktan sonra pc yi actigimda sistem onarma gibi birsey yaziyordu, restart attigimda onume direkt windows kurulum cikti ben biosdan ayarlamadan ve flash bellek takili iken.

Bunun cevabını zaten bu konuda almışsın;

Ben şuan ki anakartta olan temiz kurulumda çıkan hatalarla ilgileniyorum.

Hay
Kurulum UEFI ise Windows Boot Manager yazmasında bir problem yok, ayrıca diğer dediğim XMP kaynaklı bellek hatalarına veya direk bellek hatalarını Memtest86 testi ile kontrol ettiniz mi?
Hayir fakat ben onyuklemeyi boot manager (mp300) den cikarip direkt mp300 yani m2 ssd imi basa aldim, daha oncede uefi formatda boyle birsey yasamadim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı