UEFI Kurulum Sirasinda 0x8007025D Hatasi

Porsuk

Kilopat
Yer
İstanbul
Acil yardima ihtiyacim var telefondan yaziyorum suan :)

İyi geceler arkadaslar , ağabeyler..
Hata kodu baslikta oldugu gibi : 0x8007025D

DONANIM
MSI Z97 GAMING 5
KINGSTON 240 GB SAVAGE
I7 4790K
16 GB DUAL RAM

Windows 10'u daha once orjinal sürüme sahip oldugum 8.1 SL den yukseltme yaparak kurmustum. Fakat 8.1 i cd'den kurmustum.

Simdi temiz kurulum icin rufus ile Windows 10u GPT bolum duzenini secerek, iso dosyasi olarak yazdirdim. Recep abinin gosterdigi gibi, usb bellekten boot etmek ve sifirdan kurulum yapmak icinde ssdyi tamamen bicimlendirip ilerledim..

Ssd'yi secip ilerdedikten sonra yukleniyor sayfasinda bu hatayi aliyorum.

Hatayı ilk alisimdan sonra yine cdden 8.1 i kurdum ve sorun cikmadi tekrar uefi kurulum icin dondugumde yine ayni hatayı verdi. Ne yapmak lazım ?

(Yazim hatalari icin ozur dilerim biraz acele ve telefonda oldugum icin kusura bakmayin.)

Bios ayarlarında " boot mode select ayari legacy+uefi "seklinde.. Dedigim gibi cd'den 8.1 kurulumu yapabiliyorum. Fakat is, uefı ile usbden windows 10a gelince hata aliyorum. @Recep Baltaş agabey lutfen yardim eder misin ?

Şu saat itibarı ile bios ve boot menüsüne de giremiyorum.. :( :(
"Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key" uyarisi verilen kisimda kaliyorum.. ctrl+alt+delete ile yeniden bile başlamıyor sistem..

UEFI kurulum yapacagız derken bozdum galiba bir seyleri..

Iyi geceler diliyorum herkese.. Sabah guzel cevaplar almayi umuyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
@SypeR seni de rahatsiz edecegim bu konuda kusura bakma lütfen..

Son düzenleme:
İndirdiğin windows 10 dosyasının has değeri bozuk olabilir, eksik inmiş olabilir. Başkada bir şey aklıma gelmiyor.

Pek sanmiyorum aslinda cunku iki kez indirmistim ikisini de denedim.. Yanliz soyle bir ayrinti var. Ikisinde de isim sadece Windows seklindeydi. Yani Recep agabeyin hazirladigi videoda windowsx10-64-setup gibi uzunca bir ismi vardi ya o yuzden diyorum.

Ben @MF' ın konusundan indirmiştim programla esdyi sorunsuz dönüştürdüm ismi ise şöyle oldu;

Adsız.png

Bilemiyorum yeniden 8.1 yükleyip denemem gerekiyor o zaman.. Bakalim boot yada bios menusune girebilecek miyim ?

Malesef menuleri de kullanamaz oldum. F11 ve del ise yaramiyor..

Bir yardım cağrısı da @Ali Güngör ağabeye yapalım. Bu işe sen ne dersin ağabey ?

Windows 8.1 i yeniden kuruyorum şuan.. Yukseltme ile yukeleyecegim artik 10u temiz kurulum baska bir güne kaldi.

8.1 kuruldu. Eğer GPT bölüm düzeni ve UEFI kurulum hakkında yapmam gerekenleri söylerseniz. Yeniden deneyeceğim.Zira bu kadar övülen ve tavsiye edilen bir kurulum yapmak isterim ben de.

@raki0123 dediğin gibi indireceğim bir de öyle deneyelim. Ama yine de belirtmek isterim ki bende windows'un kendi sitesinden ilk halka sunulduğu aksam indirmiştim.

ESD usb'nin içi de bu sekilde.

Dosya Ekleri

• USB.JPG
    USB.JPG
    50,4 KB · Görüntüleme: 762
Merhabalar, 1-2 sefer windows 8.1 i kurup yeniden denedikten sonra, en son yükseltme işi ile halletmiştim.. Temiz kurulum yapmadım anlayacağınız.. Daha sonra 8.1 dosyalarının kalıntılarını temizleyebiliyorsunuz zaten simdilik durum bu..

Önceki önermelerde olduğu gibi yeniden indirmeyi cd yada usb için yeniden yazdırmayı deneyebilirsin..

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı