Format sirasinda sistem hatasi

O kısmı tam bilmiyorum fakat şöyle tahmin ediyorum, belleğe veriyi yazıyor ve uyutuyor, süre bittikten sonra tekrar yazdığı veriyi okuyor ve verinin doğruluğunu ölçüyor.
Tekrar selam mycrash. O gün dönemedim şifremi unutmuşum ceza yedim. Ram testleri başarılı geçti sorun çıkmadı fakat pc her ilk açılışta bir kaç saniye monitör gelmiyor. Daha doğrusu aorus logosunu bekliyorum bir kaç saniye sonra onun altında loading simgesi beliriyor bir kaç saniyede oradan kayıp var. Bios ayarlarıyla ilgili bir problem mi?

Mavi ekran hatasını düzelttiğine sevindim.
Galiba bilgisayar açılış hızını beğenmiyorsun, eğer bilgisayar problemsiz çalışıyor ise bence çok kurcalama, eğer illa kurcalayacağım diyorsan BIOS ayarlarını düzenleyebilirsin.
Fastboot veya POST ekranının süresini kısarak.

Problemin böyle bir şey mi?

Yok hayır, bende psu düğmesinden kapatıyorum. Tek sorun fastboot'a alınmış olmasına rağmen yaklasık 15 sn beklemek.
Bak şunu eklemeyi unuttum. Bu anakart da hata bildirim ledleri var. Windows ekranı gelene kadar bu 4 led ler sırayla yanıyor onlar söndüğünde açılıyor. Benim tahminimce bios da bunun için bir ayar var denetleme gibi, bu denetlemeyi kaldırınca direkt açılacak diye düşünüyorum.

Ledlerin yanması gayet normal, normal olmayan sürekli yanması bence süre gayet iyi.

:) ilginç bir yaklaşımınız var, evet test etmese ne olacak fakat bu elektronik elemanlarda bu şekilde çalışmıyor, akşam bilgisayarını kapatıyorsunuz ve sabah açıyorsunuz ekran kartınız bozulmuş, evet siz hiçbir şey yapmadınız fakat ne garip bozulmuş işte, POST ekranı bunu görüyor ve hata veriyor, zaten bilgisayar ilk açılırken yapıyor sadece, gayet normal bir olay.

POST ekranını sorgulayan birini ilk defa gördüm :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı