Format sonrası eski lisansı kullanmak

Deneme surumunde sadece bunlar mi yok? Oyleyse onu kullanirim. Zaten korsan oynamiyorum. Oyunlarim ucretsiz. En son deneme surumunu nereden indirebilirim?

Aaaaaaa, simdi aklıma geldi.
@Silinen üye @er36po Bu bahsettiğim Win7 zamanındaydı. Aynen dediğim gibi amcam korsan kurdu ve lisansladı (Windows 7 kurdu.) ancak sonra ücretsiz Windows 10 verdiler hatırlıyorsanız. O şekidle ücretsiz Windows 10'a yükselttim ve o zamandan beri format atılmadı. Şimdi bu orjinal mı korsan mı :D? Anladığım kadarıyla orjinal olması lazım. Yani Windows 10'u ücretsiz dağıttıkları zaman yükseltmiştim. Öyle değil mi?

@Silinen üye Yukarıda yazdığımı cevaplamayacak mısın dostum :D?

Aaaaaaa, simdi aklıma geldi.
@Silinen üye @er36po Bu bahsettiğim Win7 zamanındaydı. Aynen dediğim gibi amcam korsan kurdu ve lisansladı (Windows 7 kurdu.) ancak sonra ücretsiz Windows 10 verdiler hatırlıyorsanız. O şekidle ücretsiz Windows 10'a yükselttim ve o zamandan beri format atılmadı. Şimdi bu orjinal mı korsan mı :D? Anladığım kadarıyla orjinal olması lazım. Yani Windows 10'u ücretsiz dağıttıkları zaman yükseltmiştim. Öyle değil mi?

@Silinen üye Yukarıda yazdığımı cevaplamayacak mısın dostum :D?

Evet senin windows 10 orjinal.
64 bit windows 10 kurabilirsin.

Evet, maalesef korsandan orijinal ürün sahibi olmuş oluyorsunuz şuan :D
Kanımca Microsoft'un bilerek göz yumduğu bir durumdur bu. Eh, bu durumda bize hiç bir halt düşmez.

Şimdi, yapmanız gereken tek şey Win 10'u kurmaya başlamak (y) (Başlanğıcta anahtar- key isteyecektir, o kısmı geçip direk kuruluma geçin. Masaüstü geldiginde kendiliğinden etkinleşmiş olacak beleş Win 10 :D

Arkadaşlar, @FantastikTürk arkadaş 32 bit bilgisayarıma 64 bit format sonrası eski lisans kullanabilir miyim demiş. Siz de orjinalsa otomatik etkinleşir zaten demişsiniz. Ancak ben böyle bir uyarı aldım. Benim de bilgisayarım 32 bit ve 64 bit ISO dosyası oluştuturken böyle bir uyarı geldi.
Ekran Alıntısı.JPG

@er36po @Silinen üye

Uyarıda kastedilen şu: Yani, eğer mevcut sürüm Pro ise pro kurun yok, baska herhangi bir sürüm ise onu kurun deniyor.
Yani 64 ya da 32 bit'le alakalı değil.

Ayrıca, masaüstü değil, BIOS üzerinden kurulum yapmanızı öneririm.

Kurulum yyapmayacağım ki, ISO dosyası indiriyordum.
Yalnız kafama takılan şu, Microsoft'un sitesinden @Recep Baltaş hocamızın verdiği linke girdim ve MediaCreationTool.exe'yi indirdim. Sonra onların yaptığı gibi bu geldi karşıma ve ISO dosyasını seçtim. DVD'ye yazmak için olan var ya hani. Şimdi bu ISO dosyası olunca bunu Rufus ile USB'ye mi yazmam lazım? DVD'ye yazılır yazıyordu bu seçeneğin altnda.

Not : Ben zaten Pro kullanıyorum ancak seçeneklerde Pro yoktu Windows 10 Sign Language mi ne vardı onu seçmedim ve sadece Windows 10 yazanı sectim. Ondan mı bu uyarıyı aldım? Windows 10 Pro yazan bir seçenek yoktu yaa :(.

@er36po

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı