Format sonrası Windows 10 lisansı silinir mi?

celal9383

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ben Windows 10 Home kutulu sürümü aldım. Vatan'da kuran çalışan kendi kurdu verdi. Bilgisayar yavaşladı. Format atarsam tekrar Windows 10 key almam gerekir mi? OEM değil, kutulu sürüm benimki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, ben Windows 10 Home kutulu sürümü aldım. Vatan'da kuran çalışan kendi kurdu verdi. Bilgisayar yavaşladı. Format atarsam tekrar Windows 10 key almam gerekir mi? OEM değil, kutulu sürüm benimki.
Formatı kutu içerisinden çıkan CD ile atmayacak mısınız?
download.jpg

Etkinleştirme anahtarını biliyorsan tekrar aktifleştirebilirsin sorun olacağını sanmıyorum.

Kutulu sürümler genelde RETAIL oluyor yani defalarca format atsanız dahi sorunsuzca kullanabilirsiniz eğer keyi Microsoft hesabınıza bağladıysanız.
Ama emin olmak isterseniz ve format atmadıysanız aşağıdaki işlemleri yapın size ne olacağını söyleyeyim;
  • Arama çubuğuna CMD yazıp girin.
  • Ardından slmgr -dli yazıp ENTER tuşuna basın.
  • Çıkan kutucuğun açıklama kısmında lisans türünüzü buraya yazın.

kutulu sürümler genelde Retail oluyor yani defalarca format atsanız dahi sorunsuzca kullanabilirsiniz eğer keyi Microsoft hesabınıza bağladıysanız.
Ama emin olmak isterseniz ve format atmadıysanız aşağıdaki işlemleri yapın size ne olacağını söyleyeyim;
  • Ardından slmgr -dli yazıp enter tuşuna basın.

Retail hocam.
Ben keyi nasıl öğrenebilirim?
kutulu sürümler genelde Retail oluyor yani defalarca format atsanız dahi sorunsuzca kullanabilirsiniz eğer keyi Microsoft hesabınıza bağladıysanız.
  • Ardından slmgr -dli yazıp enter tuşuna basın.

Ayrıca Microsoft hesabı açmak bayağı sonra aklıma geldi şu an oturum açık şekilde kullanıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı