Format sonrası eski lisansı kullanmak

O iso dosyasıni rufustan USB'ye de yazdırabilirsiniz. Yani ister DVD ister USB'ye.

Sorun değil, o Windows 10 yazanı kurduğunuzda pro olacaktır.
O aldığınız uyarı olumsuz bir uyarı değil, sadece kurduğunuz sürümden emin olamanızı istiyor. Siz "Tamam" dediginizde kurulum yapabiliyorsunuz yani.

Çok sağol hocam.
Ya Ali güngör Bey kurarken böyle bir uyarı almamıştı bu bir, ikincisi onun verdiği linke tıkladım yalnız videodaki sayfa değil başka bir şekilde çıktı indirme sayfası. 64 bit felan yazmıyordu, direk aracı indir vardı. Nesyse direk aracı indire bastım. Zaten başka bir indirme linki yoktu. Onların vdieosundaki program indi aynı şekilde sorunsuzca. Yalnız onların videosunda ISO dosyasını yapmadan önce Windows 10 Pro'yu seçtiler, benimkinde o yoktu. Sign Language mi ne öyle bir şey vardı ve bir de düz Windwos 10 yazıyordu sadece. Ben de Windows 10 olanı seçtim. Format atarken Pro'yu seçeceğim sıkıntı olmayacak değil mi?

Bende de orjinal Windows 10 Pro var. Şimdi format atarken Pro'yu seçersem lisansım gitmez değil mi? Yani masaüstüne gelince etkinleşir mi?
Çok kararsızım çünkü İSO dosyasını oluştururken Pro seçeneği yoktu sadece Windows 10 yazıyordu :(.

Siz zaten "Windows 10" olanı seçmişsiniz, kurulumda karşınıza başka bir seçenek gelmeyecektir. Kurulum bittikten sonra Pro olduğunu görebileceksiniz.
Hayır, öyle bir şey olmayacak. Kaldı ki yanlıs bir sürüm kursanız bile lisansınız gitmez. O lisans artık cepte (anakart çipinde.)
Ama olur da yanlış bir sürüm kurarsanız daha sonra olması gereken sürümu kurduğunuzda yine otomatik etkinleşecektir.

Hocam çok sağol cidden. Çok teşekkür ederim :).

Birde G31 anakartımın BIOS güncellemesi var formattan sonra. Nasıl yapacağım hiç bir fikrim yok. Technopat'ta konu açarım o zaman. Ali ve Recep Beylerin konusu vardı G31 anakart BIOS güncelleme diye ama bir şey anlamadım ondan. Neyse o zaman olsun hele :D...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı