Format sonrası hangi programlar kurulmalı?

kaplumbaga deden

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar ben yaklaşık 1 ay sonra 120 GB SSD almayı düşünüyorum ve içerisine Windows 10 1903 sürümünü kuracağım. Format sonrası kurulacak programlar nelerdir ? Hangi programları yüklemeliyim, hangilerini yüklememeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tercihleri sana kalmış tabii. Antivirüs programı, tarayıcı, Adobe-Microsoft uygulamaları, video ve müzik oynatıcıları, WinRAR olabilir mesela. Ve en önemlisi dememe gerek yoktu belki ama sürücüler.

Ben temiz bir kurulum yaptıktan sonra, PC ilk açıldığında 1 saat kadar boşta bırakıyorum ve tüm sürücülerin Microsoft tarafından yüklenmesini/güncellenmesini bekliyorum (Ara sıra fareyi oynatmak gerekiyor tabii PC'nin kapanmaması için). Bundan sonra, PC adını değiştirip yeniden başlatıyorum ve ardından Microsoft Office kurulumu ve aktivasyon işlemini de yapıp tekrar yeniden başlatıyorum. Daha sonra en önemli adım geliyor bence: Sistem Görüntüsü oluşturma. Bunu tüm kullanıcılara önemle tavsiye ederim. Böylece, herhangi bir sorun yaşadığınızda, ilk günkü PC kurulumuna dönmeniz sisteminize bağlı olarak, 2-5 dakika arasında bir zaman alacaktır. Kendisi şurada: Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Yedekleme ve Geri Yükleme (Windows 7)

Bundan sonra kuracağınız programlar tamamen sizin ihtiyacınıza kalmış ama ben WinRAR ve Steam dışında pek bir şey kurmuyorum. Karşı çıkacaklar olsa da, Windows Defender benim için bir hayli yeterli ve herhangi bir virüs programına ihtiyaç duymuyorum. İnternet ve PDF için de EDGE yeterli geliyor.

Kolay gelsin...

Ben temiz bir kurulum yaptıktan sonra, PC ilk açıldığında 1 saat kadar boşta bırakıyorum ve tüm sürücülerin Microsoft tarafından güncellenmesini bekliyorum.

Hocam bence yanlış yapıyorsunuz. Formattan sonra internet bağlantısı kesilip driverler el ile yüklenip sonra Microsoft güncelleştirmeleri internet bağlantısı açılıp alınmalıdır. Eski sürüm sürücüleri kaldırmak veya sistemsel hataların önüne geçmek için ben böyle yapıyorum. (Windows 10 için)

Hocam bence yanlış yapıyorsunuz. Formattan sonra internet bağlantısı kesilip driverler el ile yüklenip sonra Microsoft güncelleştirmeleri internet bağlantısı açılıp alınmalıdır. Eski sürüm sürücüleri kaldırmak veya sistemsel hataların önüne geçmek için ben böyle yapıyorum. (Windows 10 için)
Bence Windows test edilmiş sürücüleri yayımlıyor ve daha güvenli. Bunu en iyi nVidia sürücülerinde görüyorum. Windows 10 yüklediğinizde 388.13 geliyor ve tamamen stabil; En son sürücüyü yüklerseniz ise işler arapsaçı... :)

Bence Windows test edilmiş sürücüleri yayımlıyor ve daha güvenli. Bunu en iyi nVidia sürücülerinde görüyorum. Windows 10 yüklediğinizde 388.13 geliyor ve tamamen stabil; En son sürücüyü yüklerseniz ise işler arapsaçı... :)

Doğru haklısınız AMD tarafında durum böyle. NVIDIA'da böyle bi problem yok bildiğim kadarı ile. Ben sırf Wattman hatası sebebiyle NVIDIA geçtim. Şu an son sürüm driverda problemsiz PC kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı