Format Sonrası Laptoptan Cızırtı Sesi Geliyor

House of HOO

Decapat
Geçenlerde yaşadığım bir sorun nedeniyle notebookuma temiz Windows kurulumu yaptım. Ancak bunu yaptıktan sonra daha önce hiç duymadığım bir cızırtı sesi belirdi, laptop sadece yük altındayken ortaya çıkıyor. Kasanın sağ üst bölgesinden çok çok ince elektriksel mi yoksa sürtünme yoluyla mı oluştuğunu anlayamadığım bir cızırtı sesi. Tek bildiğim ve emin olduğum şey temiz Windows kurulumu yapmadan önce böyle bir sesin olmadığı. Acaba kurulum esnasında gerçekleşen bir sorundan dolayı mı oldu, yeniden temiz kurulum yapsam düzelir mi? Yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarın içini açıp fanına falan bir bakmanı önerebilirim. Hatta mümkünse o alt kasayı çıkar Bilgisayarı öyle çalıştır gelen sese bir bak. Elektrik konusundan dolayı dokunmamaya çalış. Fanın bir yere sürtmesinden kaynaklanıyo olabilir.

Bilgisayarın içini açıp fanına falan bir bakmanı önerebilirim. Hatta mümkünse o alt kasayı çıkar Bilgisayarı öyle çalıştır gelen sese bir bak. Elektrik konusundan dolayı dokunmamaya çalış. Fanın bir yere sürtmesinden kaynaklanıyo olabilir.
Hocam sistem boştayken fanı turbo moduna aldığımda bile ses çıkmıyor, sadece sistem yük altındayken ses ortaya çıkıyor. Yani fandan kaynaklandığını sanmıyorum, teşekkürler.
Lütfen yardım, bilgisayar yüksek performanstayken daha fazla ses geliyor.
a
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
tam olarak bu ses geliyor.

Son düzenleme:
Hocam sistem boştayken fanı turbo moduna aldığımda bile ses çıkmıyor, sadece sistem yük altındayken ses ortaya çıkıyor. Yani fandan kaynaklandığını sanmıyorum, teşekkürler.
Lütfen yardım, bilgisayar yüksek performanstayken daha fazla ses geliyor.
a
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
tam olarak bu ses geliyor.
Geçen hafta monster abra a5 v13.5.1 aldım bilgisayarı açtığım gibi tam olarak aynı ses ile karşılaştım, teknik servise yolladım sesin elektrik komponentlerinden gelen normal bir ses olduğunu söylediler ama normal olduğuna inanmadım çünkü arkadaşlarımda böyle bir ses yoktu, cihazı iade ettim sorunun ne olduğunu da anlamadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı