Format sonrası Windows 10 etkinleştirme

Ailem bilgisayar üzerinden yani Online olarak para vermeme izin vermiyorlar. Bir lisansı iki kişi paylaşabilir mi?

Şu an kardeşim yanımda ve onun Windows'u etkinleştirmiştik. Ondaki ürün anahtarını kendime geçirebilir miyim?

Olmaz öyle sen Discord'a gel yardım edeyim uberkuloz#7358
Arkadaşlık gönder.

Son düzenleme:
Sonra arkadaşlar ayarları değiştiremiyorum diye konu açar buraya.
Hocam OEM key ya da tek bilgisayarda kullanımlık keyler legal biliyorsun değil mi? Microsoft bizzat dağıtımını yapıyor. Büyük firmalar toplu şekilde alıp kullanıyor. Fazla olanları da ucuza elden çıkarıyor. Ne ayarı pardon da? Bizzat aylardır orijinal windows kullanıyorum. Ne güncelleme ne ayar hiçbir sıkıntı yok.

Hocam OEM key ya da tek bilgisayarda kullanımlık keyler legal biliyorsun değil mi? Microsoft bizzat dağıtımını yapıyor. Büyük firmalar toplu şekilde alıp kullanıyor. Fazla olanları da ucuza elden çıkarıyor. Ne ayarı pardon da? Bizzat aylardır orijinal windows kullanıyorum. Ne güncelleme ne ayar hiçbir sıkıntı yok.
Ben legal değil demedim. Geçenlerde burada birisi konu atmıştı. Ayarlarınız şirketiniz tarafından yönetiliyor değiştiremezsiniz diye. O da OEM key almıştı böyle şeyler olabiliyor maalesef. İkincisi gizlilik konusu çok sıkıntılı bunlarda isterse şirket kullanıcının bilgilerini alıp kullanabilir.

Ben legal değil demedim. Geçenlerde burada birisi konu atmıştı. Ayarlarınız şirketiniz tarafından yönetiliyor değiştiremezsiniz diye. O da OEM key almıştı böyle şeyler olabiliyor maalesef. İkincisi gizlilik konusu çok sıkıntılı bunlarda isterse şirket kullanıcının bilgilerini alıp kullanabilir.
Hocam valla sıfır bir KEY kullanıp da bunları yaşayanı ilk kez görüyorum. Adı üstünde kullanılmamış. Ne tür bir kontrol olabilir? Yani demek istediğim bu keyleri satan birkaç güvenilir yer var. Tek kullanımlık anahtar alıp kullanabilir. Hiçbir sorun da çıkacağını düşünmüyorum. Dediğim gibi aylardır ben kullanıyorum. Tabii ben anakarta gömülü olarak aldım.

Geri
Yukarı