Format sonrası Windows kurulmalı mı?

Windows 10 masaüstü bilgisayarıma format atacağım. Format attıktan sonra Windows'u nasıl kuracağım? Kendisi otomatik mi kuruluyor? Yoksa şu flashla bir şeyler yapıyorlar ya öyle mi olacak? Pek anlamıyorum Windows'dan.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Windows 10 masaüstü bilgisayarıma format atacağım. Format attıktan sonra Windows'u nasıl kuracağım? Kendisi otomatik mi kuruluyor? Yoksa şu flashla bir şeyler yapıyorlar ya öyle mi olacak? Pek anlamıyorum Windows'dan.

Format videolarından bakabilirsiniz. Format zaten Windows 10 ise kurmayı araştırın.

Format attıktan sonra (yeni sistem kurmak) gerekli olan sürücü driver yüklemeniz veya kullandığınız programlar var ise onları da tekrar yüklemeniz gerekir. Forması sonrası her şey kurulu halde gelmiyor. Ayrıca kişisel dosyalarınızı yedek almazsanız, format sonrası veri kaybı yaşarsınız.

Hiç bulaşmayın format atamazsanız formattan sonra yapılması gerekenleri yapamazsınız tanıdığınız bir bilgisayarcıya attırın veya arkadaşınıza benimkini komşu attı.

Format attıktan sonra (yeni sistem kurmak) gerekli olan sürücü driver yüklemeniz veya kullandığınız programlar var ise onları da tekrar yüklemeniz gerekir. Forması sonrası her şey kurulu halde gelmiyor. Ayrıca kişisel dosyalarınızı yedek almazsanız, format sonrası veri kaybı yaşarsınız.

Anlamadım şimdi format attıktan sonra sürücü ve driverları yüklemek zor bir şey mi? Onları yüklemessem ne oluyor.

Anlamadım şimdi format attıktan sonra sürücü ve driverları yüklemek zor bir şey mi? Onları yüklemessem ne oluyor.

Örneğin: Yeni sistem kurdunuz format attınız. Ekran sürücüsünü yüklemezseniz AA oyunları oynayamazsınız. FPS çilesi çekersiniz. Ya da ses sürücüsü yüklemezseniz, Discord, Skype vb. sesli sohbet programlarında sesiniz iletilmeyebilir. Ağ sürücüsünü yüklemezseniz internet ile belki bağlantı sorunları yaşayabilirsiniz. Visual C++ sürümlerini yüklemezseniz, sonradan yüklediğiniz programlar veya oyunlar için yükleme sorunları yaşarsınız vs. vs.

Bu liste uzar gider. Driver ise yüklemek veya bulmak zor değil. Donanım bilgilerinizi bildiğiniz sürece güncel sürücüleri internette bulabilirsiniz.

Geri
Yukarı