Format USB'sine virüs bulaşır mı?

Neno Emir

Centipat
Arkadaşlar bilgisayarıma format atacağım fakat bilgisayarda keylogger, virüs vb. olmasından şüpheleniyorum. Format USB'si hazırlayacağım fakat PC'de virüs varsa sıkıntı olur mu? Sonuçta kullandığım PC'den USB'ye aktaracağım Rufus vb. dosyaları.
İnternet Cafe'de oluşturmak zaten asla tercih etmeyeceğim bir yöntem orası virüs yuvasıdır. Yorumlarınızı bekliyorum.

Arkadaşlar bilgisayarıma format atacağım fakat bilgisayarda keylogger, virüs vb. olmasından şüpheleniyorum. Format USB'si hazırlayacağım fakat PC'de virüs varsa sıkıntı olur mu? Sonuçta kullandığım PC'den USB'ye aktaracağım Rufus vb. dosyaları.
İnternet Cafe'de oluşturmak zaten asla tercih etmeyeceğim bir yöntem orası virüs yuvasıdır. Yorumlarınızı bekliyorum.
Hocam piyasadaki virüslerin çoğu kurulu bir sisteme saldırır. Şahsen ben hayatım boyunca kuruluma hasar veren bir virüs görmedim.

Kaldı ki Rufus vb. programlarla ISO yazdırırken tüm diskin biçimlendirilmesi gerekir.
Yani virüs olmaması konusunda size garanti verebilirim. İçiniz rahat olsun :)

Mesajdaki user-agent'a bakarsak Windows kullanıcısısınız. Orjinal ISO'ları bu bağlantıdan indirebilirsiniz. Microsoft'un resmi sitesi, tahmin edebileceğiniz gibi hiçbir müdahale yapılmamış temiz ISO'lardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı