Format virüsleri %100 siler mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben bugün işlemci takılması için bilgisayarcı çağırdım. Bilgisayarcı bilgisayarıma USB taktı ve çıkardı. Bende bu USB'den şüphelendiğim için format attım. Ama format yoluyla virüs yüzde yüz silinmiş midir?

BIOS virüsleri tamamen silinmez basit virüsler format atılmadan önce tarama yapılıp silinebilir.

İşlemci takmaya USB takması gerçekten de şüpheli. Asıl mesele şu:

Virüsü silmek kolay, yarattığı zarardan haberiniz var mı?

Bir virüsün sistemi kopyalaması belki de 10 dakika sürmez. Neler yaşandı, nelerin çalındı? Bunların üzerinde durmak lazım.

Ve evet, düzgün format atarsan silinir.

Bir virüsün sistemi kopyalaması belki de 10 dakika sürmez. Neler yaşandı, nelerin çalındı? Bunların üzerinde durmak lazım.

Hocam BIOS sürümünü güncellemek için takmış olabilir mi? Hemen trol konu dememek lazım belki gerçektir dediği kendisini ifade edememiştir.

Hocam BIOS sürümünü güncellemek için takmış olabilir mi? Hemen trol konu dememek lazım belki gerçektir dediği kendisini ifade edememiştir.
Mümkün, ama cebinde BIOS güncelleme USB'si ile dolaşan birini düşünemiyorum. Anakarttan anakarta değişen bir şey sonuçta.

Konuya trol diyesim yok gerçi. Trolse de bana ne, sorunu varsa konuya cevap yazsın çözelim.

Geçen yıl BIOS virüsü yüzünden paranoyak anksiyetesi olan biri vardı. Adama aynı şeyi 1000 defa anlatmamıza rağmen bir türlü kavrayamıyordu. Buradaki trollerde aynı misal.

Hocam bu virusleri yapmasinida kolay saniyor herhalde bu arkaaaslar, adam PC'mde virus var diyor, tarat diyorum format atiyorum diyor, diger kisi formatla gecmez BIOS virusudur o diyor, foruma bir temizlik lazim.

Kanka direkt attım o yüzden bilmiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı