Formattan önce MS Office 2019 Pro Retail Lisans kaldırılmalı mı?

tonythetonguc

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Geçen sene MS Office 2019 Pro Retail lisans almıştım. Sisteme kurdum sorunsuz kullanıyorum ancak format zamanı geldi bilgisayarımda SSD değişikliğine gideceğim gitmişken klonlama yapmadan yeni kurulum yapmak istiyorum. Bildiğim kadarıyla Retail sürümler sadece bir bilgisayarda aktif olabiliyor. Dolayısıyla direk sisteme format atıp veya yeni SSD'yi takıp yeni Windows kurulumu yaparsam muhtemelen eski anahtarımı başka bir windowsda kullanımda olduğu için kabul etmeyecektir. İnternette ve bu forumda biraz araştırdım eğer Office Ürün anahtarı Microsoft hesabınız ile eşleştirilmiş ise sorun olmaz diyorlar, ancak benimki eşleştirilmiş durumda mı değil mi emin olamadım... Bu sebeple Hangi yolu izlemeliyim?

1. Formattan önce / SSD değişimden önce MS Office 2019 anahtarını bilgisayardan kaldırmak.
  2. Yukarıda da yazdığım gibi eğer Office anahtarı MS hesabınla ilişkilendirildiyse sorun olmaz diyorlar ancak MS hesabımla ilişkili mi değil mi onu tam anlayamadım ilişkilendireyim diye hesaba girip ürün anahtarını girdim kabul etmedi. Şu anda Excel'de şu şekilde gözüküyor:

1671040871767.png

Yukarıdaki ekranda benim MS hesabım gözüktüğü için sanki tanımlanmış gibi ama Microsoft hesabıma web üzerinden eriştiğim zaman sadece bilgisayarımı ve ona bağlı Windows 10'u görebiliyorum. Windows 10'da problem yok o BIOS'a gömülü, ancak MS Office ürünümü hesabımda göremiyorum. Lisansı değiştir kısmında hesabımdan tanımlayım dediğim zaman aşağıdaki hatayı alıyorum:

1671040973776.png

Sizce hangi yöntemi izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı