Formula neden bu kadar seviliyor?

Nascar heat 5 çok güzel oyun internet kafede 1 saat oynamıştım. Assetto Corsa için direksiyon seti lazım herhalde kuzenimin laptop ortalama bize kalmaya gelirken getirmişti Assetto Corsa vardı araba dönmüyordu.

Güzel ama diğer SIM racelere göre düşük kalıyor ama türünün tek örneği Assetto Corsa competizione için gamepadlede oynayabilirsin gamepadle dolu sıralama yaptım ama oynamayı bıraktım ara sıra girdiğimde de berbat sürüyorum vites atmayı unutuyorum o yüzden direksiyon seti alasıya kadar ara verdim.

Motorsport ve serhan acar forumlarında yazılar yazardım. Belli bir kitle işi biliyor. Türkiye sınırlarında serhan abi kadar bilen sayısı bir otobüs etmez. Ben 95 yıllarından izliyordum. Teknik kısımları çocukluğumda bilmezdim. Sadece yarışlar önemliydi o zamanlar. Ben izlerken zevk alarak izlerdim.

Hocam teknik kısımlar çıkınca zaten her yarış çok zevkli oluyor ama benim anlamadığım Formula'daki bilgisiz insanların Formula'yı yüceltmesi internette Formula nascar eleştirmeleri gibi şeyler yapılıyor.

Güzel ama diğer SIM racelere göre düşük kalıyor ama türünün tek örneği Assetto Corsa competizione için gamepadlede oynayabilirsin gamepadle dolu sıralama yaptım ama oynamayı bıraktım ara sıra girdiğimde de berbat sürüyorum vites atmayı unutuyorum o yüzden direksiyon seti alasıya kadar ara verdim.
Direksiyon setleri tam olarak nasıl oluyor mouse gibi usb şeklinde bilgisayara mı bağlıyoruz?

Hocam teknik kısımlar çıkınca zaten her yarış çok zevkli oluyor ama benim anlamadığım Formula'daki bilgisiz insanların Formula'yı yüceltmesi internette Formula nascar eleştirmeleri gibi şeyler yapılıyor.
Formula 1 elit havası yarattığı için izleyenler var. Cevap daha çok burada. Bana sorarsan artık hiç havası yok.

Direksiyon setleri tam olarak nasıl oluyor mouse gibi USB şeklinde bilgisayara mı bağlıyoruz?

Hocam içinde direksiyon direksiyonu bağladığımız motor var arkasında FFB dediğimiz olayı bize sunan şey o ayağımızın orada da gaz fren debriyaj pedalları var
Fotoğraftaki gibi tabii bunlar giriş direksiyonları eğer bu işe zaman ayıracaksanız Fanatec'in kaliteli setlerinden almanız gerek onlarda yurt dışından geldiği için çok pahalıya denk geliyor minimum 50k oluyor fiyatları vergilerle.

Dosya Ekleri

• thrustmaster-t300rs-gt-edition-pc-ps4-ps5-steering-wheel-pedals.jpg
    thrustmaster-t300rs-gt-edition-pc-ps4-ps5-steering-wheel-pedals.jpg
    29,3 KB · Görüntüleme: 23
Hocam içinde direksiyon direksiyonu bağladığımız motor var arkasında FFB dediğimiz olayı bize sunan şey o ayağımızın orada da gaz fren debriyaj pedalları var
Fotoğraftaki gibi tabii bunlar giriş direksiyonları eğer bu işe zaman ayıracaksanız Fanatec'in kaliteli setlerinden almanız gerek onlarda yurt dışından geldiği için çok pahalıya denk geliyor minimum 50k oluyor fiyatları vergilerle.
Böyle büyük ekran cursed monitörle oynayınca fena sarar. 10K civarına iyi bulamaz mıyız?

Hocam bunlar en fazla kaç derece dönüyor?
logitech g29 900 derece hocam genellikle hepsi 900 derece idealide bu zaten ama logitechin hissiyatı biraz daha oyuncak gibi yani forza gibi oyunlar için gibi sim racede thurstmastera göre daha hissiyatsız deniliyor ama alınabilir 2. el ama alırken sıkıntısız almak lazım eğer alırsanız shifterda alın (vites) nascarda f1 gte gibi araçlarda olan mandallı vites atma yok daha gerçekçi isterseniz shifter ile kullanırsınız

logitech g29 900 derece hocam genellikle hepsi 900 derece idealide bu zaten ama logitechin hissiyatı biraz daha oyuncak gibi yani forza gibi oyunlar için gibi sim racede thurstmastera göre daha hissiyatsız deniliyor ama alınabilir 2. el ama alırken sıkıntısız almak lazım eğer alırsanız shifterda alın (vites) nascarda f1 gte gibi araçlarda olan mandallı vites atma yok daha gerçekçi isterseniz shifter ile kullanırsınız
Hissiyatı çok önemli değil benim için klavye ile yarış oyunu oynamak bir yere kadar. Alırsam shifterde alacağım teşekkür ederim yardımın için.

Dünyanın en hızlı pist araçları F1 araçları. Ayrıca dünyanın en hızlı sürücüleri bu kategoride yarışıyor. Özelliklerde son yıllarda Netflix ve sosyal medyanın etkisiyle popülaritesi acayip arttı. Ama bir o kadar da toksik kitle oluştu. F1'den zerre anlamayan sosyal medyada ona buna sallıyor. Türkiye'de de F1'den anlayanların sayısı çok çok az.

Michael Schumacher ve Ferrari ikilisi de popülaritenin artmasında büyük etken. F1 izlemeyen birine bile Michael Schumacher derseniz tanır büyük ihtimal.

Uzun yıllardır F1 takip eden biri olarak benim için neyi ifade ediyor dersen aerodinaminin geldiği en yüksek nokta, dünyanın en hızlı yarışçıları ve araçlarını izlemek hoşuma gidiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı