Forspoken sistem gereksinimleri yayınlandı, önerilen 3070/ 6700XT

Oyuna sanki ekran kartları kassın diye bilerek bir sürü parçacık eklenmiş gibi. Onun dışında grafikleri çağımız oyunlarından pek de farklı değil.

Şu oyuna verilen paraya yazık, umarım kimse almaz da akıllanırlar ama sanmıyorum. Neye güvenerek 1 sene önceki kartları önerilene yazabiliyorsun hatta şu an güncel en güçlü kartta drop yiyebiliyorsun şaşırtıcı. Ancak bir bakıyorsun 2070S performansında diyebileceğimiz PS5'de çatır çatır oynanıyor. Ben buna önemsememek derim, mümkünse hiç kimse almasın bu oyunu.

Şu oyuna verilen paraya yazık, umarım kimse almaz da akıllanırlar ama sanmıyorum. Neye güvenerek 1 sene önceki kartları önerilene yazabiliyorsun hatta şu an güncel en güçlü kartta drop yiyebiliyorsun şaşırtıcı. Ancak bir bakıyorsun 2070S performansında diyebileceğimiz PS5'de çatır çatır oynanıyor. Ben buna önemsememek derim, mümkünse hiç kimse almasın bu oyunu.
Avengers'ı kapatıyoruz dedikten hemen sonra böyle bir oyunla gelmeleri çok kötü oldu.

• minimum:
    • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir.
    • işletim sistemi: windows® 10 64-bit (after november 2019 Update) or windows® 11 64-bit
    • işlemci: AMD ryzen™ 5 1600 (3.7GHz or better) / Intel® Core™ i7-3770 (3.7GHz or better)
    • bellek: 16 GB RAM.
    • ekran kartı: AMD radeon™ RX 5500 XT 8 GB / NVIDIA® GeForce® GTX 1060 6 GB VRAM.
    • DirectX: sürüm 12.
    • depolama: 150 GB kullanılabilir alan.
    • ilave notlar: 720p 30FPS.
  • önerilen:
    • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir.
    • işletim sistemi: windows® 10 64-bit (after november 2019 Update) or windows® 11 64-bit
    • işlemci: AMD ryzen™5 3600 (3.7 GHz or better) / Intel® Core™ i7-8700K (3.7GHz or better)
    • bellek: 24 GB RAM.
    • ekran kartı: AMD radeon™ RX 6700 XT 12 GB / NVIDIA® GeForce® RTX 3070 8 GB VRAM.
    • DirectX: sürüm 12.
    • depolama: 150 GB kullanılabilir alan.
    • ilave notlar: 1440p 30FPS, SSD 150GB.
Sistem gereksinimleri hakkında düşünceniz nedir? Yanlış görmüyorsunuz bu arada 720p 30FPS için GTX 1060 6 GB veya 5500XT 8 GB istiyorlar.

Saçma olmuş deli gibi sistem istiyor ve çöp optimizasyonuda var.

@kino, RX6600 mü oyun mu konumdaki yazdıklarınızda haklıymışsınız hocam. Optimizasyonu çöp olsa bile bir nevi yeni nesil oyunları temsil eden bu oyunun 1650 performansı rezalet.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Video kapağında 720P bile test edildiği belli oluyor ve 720P'ye düşürmeye gerek duyulması bile bir sıkıntı.

@kino, RX6600 mü oyun mu konumdaki yazdıklarınızda haklıymışsınız hocam. Optimizasyonu çöp olsa bile bir nevi yeni nesil oyunları temsil eden bu oyunun 1650 performansı rezalet.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Video kapağında 720P bile test edildiği belli oluyor ve 720P'ye düşürmeye gerek duyulması bile bir sıkıntı.
İllaki patch gelecek, düzeltilecek vs. gerçi Steam'in çoğunun 1060 kullanması ve buna eş değer olan 1650 gibi kartlara optimizasyon yapmamak. Cidden sinirliyim, AAA piyasası için işler iyi gitmiyor. Hadi optimizasyon çözüldü, diyelim. Oyun cidden çok kötü, kendim 1 saat zor dayandım sonra @Emin Çıtak hocamın kanalında yayınında bile sıkıldım. Bayağı kötü.

İllaki patch gelecek, düzeltilecek vs. gerçi Steam'in çoğunun 1060 kullanması ve buna eş değer olan 1650 gibi kartlara optimizasyon yapmamak. Cidden sinirliyim, AAA piyasası için işler iyi gitmiyor. Hadi optimizasyon çözüldü, diyelim. Oyun cidden çok kötü, kendim 1 saat zor dayandım sonra @Emin Çıtak hocamın kanalında yayınında bile sıkıldım. Bayağı kötü.
Neyse hocam en azından çok büyük beklentiler olmayan bir oyunun optimizasyonu ve kendisi kötü. Hogwarts Legacy, Atomic Heart, Last of Us gibi oyunlar umarım iyi sistem gereksinimleri ile gelir. Mesela Resident Evil 4'ün sistem gereksinimleri çok iyi ve Resident Evil serisi genellikle önerilenden düşük kartla bile iyi performans veriyor. Resident Evil 8'in önerilen kartları ile yapılan testlere bakmanızı öneririm.

Neyse hocam en azından çok büyük beklentiler olmayan bir oyunun optimizasyonu ve kendisi kötü. Hogwarts Legacy, Atomic Heart, Last of Us gibi oyunlar umarım iyi sistem gereksinimleri ile gelir. Mesela Resident Evil 4'ün sistem gereksinimleri çok iyi ve Resident Evil serisi genellikle önerilenden düşük kartla bile iyi performans veriyor. Resident Evil 8'in önerilen kartları ile yapılan testlere bakmanızı öneririm.
RE Engine çok başarılı bir motor gerçekten. Hem iyi grafik sunup hem de yüksek FPS veriyor. Ben RE Village'ı şu anki sistemim RT açık durumda 200 FPS'e yakın oynadım, ki ölçeklemeyi de yükseltmiştim. Hogwarts Legacy'nin gereksinimleri belli zaten yazıyor ama değiştirirlerse bilemem şu anki makul gibi duruyor en azından önerilende 5700 XT istemiş, o da iyi değil ama bunların yanında iyi. Son zamanlarda Dead Space Remake de mesela 6700 XT istiyor önerilende fakat karşısındaki Nvidia çok daha güçsüz bir kart. Bazı yapımcılar da yüksek yazıyor, şimdi koridor oyununda bir zahmet zaten istemesin, Last of Us da iyi çıkacaktır, görürsünüz. Demons Souls PC ihtimali güçlenmeye başladı, iyi bir kaynak sızdırdı ve dosyalarında PC hakkında bir kaç dosya bulunmuş, işte o yüksek isteyebilir. Çünkü bence hala onun grafik kalitesine yaklaşan bir oyun yok GoW Ragnarok falan dahil buna, PC'de daha da iyi gözükecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı