Fortnite Görev Yöneticisi'ni açınca yüksek CPU kullanımı

Talha Cepci

Hectopat
Fortnite arada yüksek CPU kullanıyor diye görev yöneticisine bakayım dedim Fortnite yüzde 60 civarı kullanıyordu ama arka planda sadece Discord açık olmasına rağmen toplam kullanılan CPU'yu yüzde 80 gösteriyor NVIDIA kısayolundan baktığımda yüzde 60 civarı gösteriyor ama yüzde 80'e çıktığınıda ben oyunda hissediyorum fan sesleri artıyor CPU sıcaklığı artıyor bu neden olabilir? Ve bu başka oyunlarda olmuyor.

Hocam Görev Yöneticisi bütün programların CPU, RAM, GPU vs. gösterirken, sizin söylediğiniz uygulama sadece bir programın ne kadar kullandığını gösteriyor. Bu yüzden Görev Yöneticisi sizi şaşırtmış olmalı.

Hayır hocam, sorun çıkartmaz. Merak etmeyin.

Yani NVIDIA'nın CPU kullanımını gösterdiği kısayol sadece Fortnite'ı mı gösteriyor?

Yani NVIDIA'nın CPU kullanımını gösterdiği kısayol sadece Fortnite'ı mı gösteriyor?
Olabilir. Bilmeden söylemek istemiyorum ama tahminim doğruysa öyle. Eğer öyle değilse de uygulama zarar görmüş olabilir.

Oyun içinde DirectX 12 modunu kullanarak deneyin. Olmazsa DirectX 11 veya performans modunu kullanın.

Şu an DirectX 11 var yarın 12'yi deneyeceğim bu arada oyunda V-Sync açıktı 75FPS'di yani 60 FPS'e çektim yüzde 10-15 CPU kullanımı azaldı belki ileriki güncellemelerde çözülür diye şu anlık 60 FPS oynıycam önerileriniz varsa denerim.

Şu an DirectX 11 var yarın 12'yi deneyeceğim bu arada oyunda V-Sync açıktı 75FPS'di yani 60 FPS'e çektim yüzde 10-15 CPU kullanımı azaldı belki ileriki güncellemelerde çözülür diye şu anlık 60 FPS oynıycam önerileriniz varsa denerim.
Hocam ekran kartınız DirectX 12 destekliyorsa yükleyin. Desteklemiyorsa zaten yüklenmez herhalde.

Hocam GTX 1660 Super destekler mi bilmiyorum bir de nasıl oluyor DirectX sürümü değiştirme direk değiştirince oyunu aç kapa yapınca değişiyor mu yoksa bir şeyler indiriyor mu?
Hocam ekran kartınız DirectX 12 sürümünü desteklemiyormuş. Technopat'te buldum.
1654612165008.png

Cevap da Recep Baltaş'a ait.

Hocam ekran kartınız DirectX 12 sürümünü desteklemiyormuş. Technopat'te buldum.
Eki Görüntüle 1412138
Cevap da Recep Baltaş'a ait.

Hocam Fortnite da videolar buldumda benim ekran kartımla DirectX 12 testi yapmışlar garip bir de CPU mining yoktur değil mi hocam çünkü işlemci sıcaklığım boşta 45-47 derece ve boşta kullanım 5-10 civarı ben Fortnite yüzde 60 kullanıyor arka planda sadece Discord açık olmasına rağmen toplam CPU kullanımını yüzde 80 yani yüzde 20 daha fazla gösteriyor diye endişelenmiştim.

Geri
Yukarı