Çözüldü Fortnite hesabım çalındı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TolgahanT

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta da gördüğünüz gibi Fortnite hesabım çalındı. Ben Fortnite'yi eskiden Xbox'tan oynardım, neyse her şey e-posta'ma gelen bir mail ile başladı mail Microsoft'tan gelmişti. Mailin içeriği ise hesabıma Rusya'dan birinin girdiği yazıyordu. Hemen şifremi değiştirdim 3-4 gün oldu Epic Games hesabımı açtığımda unlogin olmuştum. Sonra giriş yerinden Xbox'u seçtim. Fakat böyle bir hesabın olmadığını gördüm ve bu Xbox hesabı için Epic Games hesabı oluşturmam gerektiğini gördüm sonrasında hesap oluşturmadım ve geriye döndüm. Giriş yapma yerinde Epic Games girişine tıkladım Xbox hesabımın bağlı olduğu e-postayı yazdığımda böyle bir e-posta olmadığını gördüm sonra bu mail üstüne Epic Games hesabı oluşturdum. Sonrasında bağlantılar yerine gidip Xbox hesabımı bağladım. Normal şekilde oyuna girdim fakat hesabın sıfırlandığını gördüm. Hiçbir kostümüm yoktu. Bu durumda ne yapmam lazım bilen var mı? Hesabımda değerli kostümler var.

Çözüm
Senden sadece adı değil birkaç şey daha isteyecekler durumu belirtin ilk ismimi hatırlamıyorum deyip önceki adınızı giriniz.

Evet hocam, çalınan hesabın Hotmail'ini, ilk ismini ve Xbox'tan oynadığın ismimi sordular teker teker cevapladım sizinde dediğiniz gibi en son ismimi söyledim. Ve Fortnite oynarken hem arkadaşımın hemde benim bir sürü ismimin kostümlerimin gözüktüğü fotoğraflar var onlarına yanında ekledim.

Arkadaşlar konu çözüldü. Epic Games'e ticket attım ve tüm olanları anlattım. Benden hesabın sahibi olduğumun kanıtını istediler hepsini de ilettim. Sorularınız olursa sorabilirsiniz.

@meric11 hocam sana teşekkür ederim.
Hiç vakit kaybetme direk Epic Games ile iletişime geç senden bazı şeyler isteyebilir Epic Games.

Tamamdır hocam şimdi yapacağım. Bir gelişme olursa yazarım.

Benden hesabımın ilk ismini soruyolar fakat ben Epic Games'te ilk kez Xbox hesabı açtığımda oluşturunlan Epic hesabıma rastgele bir isim gelmişti. Bende değiştirmiştim. O rastgele isimi nasıl bulacağım? Herhangi bir aldığım SS yok fakat hesabımı çalan kişi hesabımın ismini değiştirmiş. Bende önceki ismimi yazsam kabul olur mu bir bilginiz var mı?

Son düzenleme:
Senden sadece adı değil birkaç şey daha isteyecekler durumu belirtin ilk ismimi hatırlamıyorum deyip önceki adınızı giriniz.

Evet hocam, çalınan hesabın Hotmail'ini, ilk ismini ve Xbox'tan oynadığın ismimi sordular teker teker cevapladım sizinde dediğiniz gibi en son ismimi söyledim. Ve Fortnite oynarken hem arkadaşımın hemde benim bir sürü ismimin kostümlerimin gözüktüğü fotoğraflar var onlarına yanında ekledim.

Arkadaşlar konu çözüldü. Epic Games'e ticket attım ve tüm olanları anlattım. Benden hesabın sahibi olduğumun kanıtını istediler hepsini de ilettim. Sorularınız olursa sorabilirsiniz.

Son düzenleme:
Çözüm

senin adına sevindim :) iyi günler

kankam tickt attım hesabı alıcagım son 1 işlem kaldı şey diyor faturanın hesaptaki ilk satın alımın faturası olması gerektiğini hatırlatmak isteriz. ancak ben hesapta ilk aldıgım şey aquamen sezonunda şu sarıca paketi ni almıştım ve ozmn da 2020 zamanıydı garanti kartıyla allmıştım ancak garanti sadece 2yıl bakabiliyorum ne yapmam lazım ?

Geri
Yukarı