Forum sitesi nasıl kurulur?

techosay

Centipat
Ben şu an kullandığımız site gibi bir forum sitesi açmak istiyorum. Başka şeyler de eklemek istiyorum ama onu sonraya saklayacağım. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Hostingi domaini scripti nereden alacağım kuracağım ve diğer şeyler hakkında.

Tek başına mı? Böyle büyük işleri tek başına yapamazsın. Bunun backend, frontend veri tabanı yönetimi gibi işlemleri gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben şu an kullandığımız site gibi bir forum sitesi açmak istiyorum. Başka şeyler de eklemek istiyorum ama onu sonraya saklayacağım. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Hostingi domaini scripti nereden alacağım kuracağım ve diğer şeyler hakkında.
InfinityFree ücretsiz 5GB hosting sunuyor. Oradan hosting alıp kontrol panelinden kolayca yükleyebilirsinz.

Burası XenForo tabanlı bir forumdur, XenForo paralı bir hizmettir. Flaruma bakabilirsiniz. Domaini Google domainsden alabilirsin ya da istediğin yerden. Hosting olarak flarum kuracaksan SSH erişimi kesinlikle gerekir cenuta önerimdir flarum için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Forum sitesi açmak kolay bir iş değildir sonuçta bir kişisel veri tutacaksın ve bu paylaşımlı hostinglerde tutulmaz mail server gerekecek veritabını güvenliği senin elinde olacak bu işe gireceksen VPS server öneririm en azından KVKK'den ceza yemesin bu işler kolay değil yüksek miktarlarda para gerektirir.

Sen cogu kisiye bakma kardesim, mybb ve phpBB al kur YouTube'da var nasıl yapilacagi herkes uzmani olmus bilmedigi islerin, ben 2006'fan beri bunlarla hasir neserim. ama sunu unutma yaptigin is 80% tutmayacak cunku bugunku insan beyni 3 dakikadan fazla konsantre olamiyor tiktok ve sosyal medya yuzunden.Forum kullanan kisi sayisi az! forum 2002-2012 arasi tutuluyordu!
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Sen cogu kisiye bakma kardesim, mybb ve phpBB al kur YouTube'da var nasıl yapilacagi herkes uzmani olmus bilmedigi islerin, ben 2006'fan beri bunlarla hasir neserim. ama sunu unutma yaptigin is 80% tutmayacak cunku bugunku insan beyni 3 dakikadan fazla konsantre olamiyor tiktok ve sosyal medya yuzunden.Forum kullanan kisi sayisi az! forum 2002-2012 arasi tutuluyordu!
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkür ederim burada ki yorumun için. Siteyi kurdum bulduğum script ise baya güzel. Şuan kullanıcı çekmeye çalışıyorum, tekrardan teşekkürler yorumun için.

Geri
Yukarı